yagli-saclar-i-duzeltmek

Yağlı Saçlar 'ı Düzeltmenin Yolları Nelerdir?

Aşırı bir yağlı saçlar ın derisi rahatsız edici kaşıntı ve seboreik dermatite yol açabilir . Kepeklere neden olan mantar için bir ziyafet bile sağlayabilir .

Bununla birlikte, tüm yağınızı çıkarmak istemezsiniz. Doğal yağlarınız saçı korur ve sağlıklı bir saç derisi ve parlak saçlar için hayati önem taşır. Saçınıza zarar vermeden veya kafa derisini tahriş etmeden yağın nasıl kesileceği aşağıda açıklanmıştır.

Yağlı Saçlar

1. Daha sık yıkayın

Gerçekten yağlı saçları olan insanların Amerikan Dermatoloji Akademisi’ne göre günde bir kez şampuanlaması gerekebilir . Şampuan, fazla yağın yanı sıra döküntü ve artık saç ürünlerini kafa derisinden çıkarmaya yardımcı olur.

Saçlarını ne sıklıkla yıkamalısın?

2. Daha az sıklıkta yıkayın

Bu mantıksız görünebilir. Ancak saçınızı günde bir kez yıkıyorsanız ve gün sonuna kadar hala yağlıysanız, saçlarınızı ne sıklıkta yıkadığınızla oynamaya değer olabilir.

Aşırı yıkama, saç derinizi doğal yağlarından arındırır. Bu, rehidrat için daha fazla yağ üretmesine neden olabilir. Yağlı saçlara ek olarak kuru bir cilde veya kuru, kaşıntılı bir kafa derisine sahipseniz, yıkama sıklığınızı yavaşça uzatmak kafa derinizin yağ üretimini dengelemeye yardımcı olabilir.

3. düzgün şampuan

Roket bilimi gibi görünmüyor, ancak evet, saçlarınızı yanlış yıkayabilir ve yağlı bir kafa derisi ve hasarlı saçlarla sonuçlanabilir.

İçin düzgün saçını yıkamak , nazikçe köklerine ve saç derinize şampuanı az miktarda çalışır. Tırnaklarınızı kullanmaktan veya tellerde gereksiz sürtünme yaratmaktan kaçının. Agresif ovma saç derisini tahriş edebilir ve daha fazla yağ üretmesine neden olabilir.

Saçınızın uzunluğundan ziyade yağın olduğu kafa derinize odaklanın. Şampuanı doğrudan saçınızın uçlarına uygulamayın veya ovalamayın. Bunun yerine, durulama sırasında şampuanın uçlardan akmasına izin verin. Ve cüzdanınız için iyi haber, araştırmacılar “tekrar” temizliğini atlamanızı önerir .

Yağlı Saçlar

4. Durum dikkatli bir şekilde

Saç kremi saçınızın yağlı görünmesini sağlayabilir ve yağların daha hızlı yığılmasına neden olabilir. Saçınızın sadece uçlarını yumuşatın ve iyice duruladığınızdan emin olun.

5. Doğal olun

Doğrultma ütüler ve fön makineleri size pürüzsüz ve şık bir görünüm kazandırabilir. Ayrıca saçlarınızın daha hızlı yağlı görünmesini sağlayabilirler. Saçınızın kurumasını bekleyin ve doğal dokusunu kucaklayın. Yıkamalarınızı uzatacak ve ısı hasarını önleyeceksiniz.

6. yağlı saçlar için formüle ürünleri Kullanın

Bir çok düşünce ve araştırma saç bakım ürünlerini hype kadar yaşamaya başladı. Şampuanınız kesmiyorsa, daha güçlü deterjan içeren berraklaştırıcı bir şampuan deneyin . Bu, yağı kaldırmaya ve saçınızı yağdan arındırmaya yardımcı olabilir.

Bununla birlikte, terli antrenmanları seviyorsanız veya günlük olarak yıkamanız gerektiğini tespit ederseniz, hafif bir bebek şampuanı daha az olabilir rahatsız edici ve sık sık daha uygunGüvenilir Kaynak kullanın.

7. Fırçanızı temizleyin

Kirli bir fırçanın yeni yıkanmış yağlı saçlar lara yeri yoktur. Fırçanız, yıkandıktan hemen sonra kilitlerinizi kirletebilecek şekillendirici ürünler, yağlar ve genel yapıştırıcılarla dolu olabilir. Şekillendirme araçlarınızı birikintiyi çıkarmak için biraz şampuan veya yumuşak bir sabunla temizleyin. Aynı şekilde, fırçanızı yağ ve kirden uzak tutmak için her fırçalamadan sonra tüm gevşek saçları temizleyin.

8. Aloe ile derinlemesine temizleyin

Bu ev ilacı sadece yaz aylarında kullanışlı değildir. Aloe, ekstra yağı giderdiği , ürün birikimiyle savaştığı , kafa derisini yatıştırdığı ve telleri koruduğu için mükemmel bir saç ve saç derisi maskesi yapar . Yumuşak, sağlıklı saçlarla kalacaksınız.

9. silikon ile ürünleri Kaçının

Şampuanlar, saç kremleri, kremler ve şekillendirici ürünler de dahil olmak üzere birçok ürün, yardımcı olmak için silikon ile üretilmiştir. pürüzsüz saç ve parlaklık ekleyinGüvenilir Kaynak.

Gres gibi çok fazla parıltıya sahip ekstra parlaklık eklemenin yanı sıra, siklometikon, amodimetikon ve en yaygın dimetikon gibi silikonlar saç üzerinde birikebilir ve kirli, yağlı ve tartılmış görünmesini sağlayabilir.

Silisler ayrıca saç şaftlarına faydalı nemin girmesini önleyebilir. Köklerinize bir iyilik yapın ve “koni” ile biten malzemeleri içeren ürünleri atlayın.

10. Nazik olun

Başınızı yıkıyor, fırçalıyor, şekillendiriyor veya çiziyor olun, ekstra yumuşak olmak önemlidir. Kafa derinizi tahriş etmek, kafa derinizi aşırı uyarır ve yağ bezlerinizin daha da fazla yağ üretmesine neden olabilir.

Yağlı Saçlar

11. Düzgün durulayın

Bir veya iki dakika daha harcayın, tüm şampuan ve saç kreminizi saçınızdan çıkardığınızdan emin olun. Bu saçınızın görünüşü ve hissinde büyük bir fark yaratabilir.

Geride kalan ürünler saçlarınızı kaplayabilir, bu da kirli ve kaşıntılı görünmesini sağlar .

12. Onunla oynamayı bırak

Twirling’i kilitleyin, kafa çizin, parmaklarınızı saçınızdan geçirin – saçınızla ne kadar çok oynarsanız, o kadar kötü görünecektir. Saçlarınızı sık sık fırçalamak ve dokunmak yağ bezlerini uyarabilir . Saçlı deri yağlarını tellere çekebilir ve ellerinizden ekstra yağlar ekleyebilirsiniz.

13. Kuru şampuanı deneyin

Kuru şampuan bir tutam bir kurtarıcı olabilir. Köpüklü bir ıslak yıkamanın yerini alamaz, ancak yağları kurutmaya ve saçınıza daha temiz bir görünüm kazandırmaya yardımcı olabilir . Birçok kuru şampuan ayrıca tazelenmeye yardımcı olmak için bir koku katıyor.

Dezavantajı, kuru şampuanların saçınızı ve saç derinizi cesur ve kirli hissetmesini sağlayacak kalıntılar eklemesidir. Ayrıca saçınızı kurutur, bu yüzden her seferinde sadece kullanmak ve ertesi gün tahriş ve hasarı önlemek için tamamen yıkamak en iyisidir.