yagli-cilt-bakimi

Yağlı Cilt: Makyajı Sonlandırmanın 8 Yolu

Yağlı cilt iniz olması, sonsuza kadar makyajdan vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez . Cilt tipinizle neyin işe yaradığını bilmek meselesi.

Bunlar sekiz fikirler, bir makyaj uzmanı ve bir dermatolog, bir yağlı varsa makyaj için uzman çözümler vardır ten .

1. Her zaman önce cildinizi astarlayın.

Yağlı bir cildiniz olduğunda, makyaj astarı kullanmak her şeyin kalmasına yardımcı olur, diyor Los Angeles merkezli makyaj sanatçısı Emily Kate Warren.

En azından en yağlı bölgeleri (düşünün: T Bölgesi – alın, burun ve çene) yağsız, parlaklık önleyici bir astar ile astarlamalısınız. Yüzünüzü temizledikten sonra, ancak fondöten, toz veya başka bir makyaj yapmadan önce takın.

yağlı cilt

2. Gözetleyicilerinizi hazırlayın.

Göz makyajı kırışmasını azaltmak için, kapaklarınızı kapatıcı ile astarlamaktan kaçının, Warren’ın koyu halkaları veya kızarıklığı olan birçok kadının yaptığı bir şey.

Bunun yerine, özellikle göz kapakları için tasarlanmış bir astar kullanın. Taban , gün boyunca kırışıklığa neden olan yağları emerken göz farı ve astar için mükemmel bir tuval oluşturur .

3. Tozu aşırıya kaçmayın.

Yüz pudrasına kazımak için doğru olan şey gibi geliyor. Ancak denize girmek, gözeneklerinizi daha fazla yağ dışarı iterek geri tepebilir.

Tozu sadece parlak olan alanlara uygulayın. Herhangi bir cilt tonunda parlaklığı kesebilen mat yarı saydam bir formül kullanın.

Çok fazla toz uygularsanız, bir makyaj süngerini nemlendirin ve aşırı tozlu alanların üzerine kurutun.

4. Kurutma kağıtları bulundurun.

Sabah makyajınız ne kadar kusursuz ve mat olursa olsun, yağlılığa eğilimliyseniz, gün ortasında parlayacaksınız.

Bazı kurutma kağıtları yağı cildinizden kaldırır. Diğerleri yağı toplamak için biraz toz biriktirir.

Tüm makyajınızı çıkarmadan kurutma kağıtlarını kullanmanın hilesi, kağıdı yağlı olduğunuz yere bastırmak ve sonra kağıdı cildinize sürmek yerine cildinizden yuvarlamaktır.

yağlı cilt

5. Yağsız çalışın.

Cildiniz doğal olarak yeterli yağ ürettiğinden, yağsız ve komedojenik olmayan makyaj ürünlerine (özellikle fondöten ve allık) yatırım yapın, bu da gözeneklerinizi tıkamadıkları anlamına gelir.

Ayrıca, Washington DC’deki kozmetik bir dermatolog olan Elizabeth Tanzi, aşırı yağları azaltan glikolik asitlerle aşılanmış yüz temizleyicileri ve tonerleri kullanıyor.

Kullanılması düşünülecek bir başka iyi asit, salisilik asittir .

6. “Uzun süreli aşınma” arayın.

Su ve yağ makyaj yapmak için aynı şeyleri yapabilir: bulaşmasını, bulaşmasını veya kaymasını sağlar. Bu , su geçirmez, suya dayanıklı veya uzun süre dayanıklı göz ürünlerine yapışmanın bir nedenidir .

En iyi, uzun aşınma tarak biri suya dayanıklı göz kalemi ve krem göz göz astar üzerine gölge.

yağlı cilt

7. Yağlı cilt değil, yumuşak bir cilt düşünün.

Bu ağır, yaşlanma karşıtı kremler gece kullanımı için iyidir, ancak makyajınızı takmadan önce yağlı olmadan nemlendiren daha hafif bir nemlendiriciye ulaşın. Bir serum kullanmayı düşünün. Daha hafif olma eğilimindedir.

Güneş kreminizi unutmayın – yağsız bir formül arayın. Taktıktan sonra, yüzünüze düz bir doku yerleştirin ve makyaj tabanınızı uygulamadan önce fazlalıkları çıkarmak için hafifçe bastırın.

8. Fazla yağı azaltın.

Haftada bir veya iki kez, bir tedavi maskesi kullanın.Yağlı Cit,  Kaolin veya bentonit kili ile yapılanlar, tahrişi yatıştırırken doğal olarak yağı ve safsızlıkları emdikleri için yağlı cilt tipleri için en iyisidir.

Maske için parmaklarınızla çeyrek büyüklükte bir miktar uygulayın. 10-15 dakika bekletin ve hemen mat bir yüzey elde etmek için ılık suyla durulayın.