tirnak-bakimi-nasil-yapilir-nasil-saglikli-tutulur

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır, Nasıl Sağlıklı Tutulur?

Hepimiz eğriyi düzleştirmek için üzerimize düşeni yaptığımız için , tırnak salonu randevuları süresiz olarak beklemede. Sonuç olarak, şu anda sağlıklı tırnak ve tırnak etlerini korumakla ilgili bazı sorularınız olabilir – örneğin , dağınıklık olmadan evde manikür nasıl yapılır veya tırnaklarınıza zarar vermeden jel veya daldırma manikürü nasıl çıkarılır. Eğer durum buysa, sizi teminat altına aldık.

İşte şu anda sağlıklı tırnak ve tırnak etlerini korumanıza yardımcı olacak bazı temel ipuçları (ve siz bakarken güzel görünmelerini sağlayacak bazı ipuçları).

Tırnak

Tırnaklarımı ve tırnak etlerimi nasıl sağlıklı tutarım?

Öncelikle, tırnak etlerinizi kesmeyin veya geri itmeyin. Onları nemli tutun , aksi halde rahat bırakın.

İşte nedeni: Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde klinik dermatoloji profesörü olan Nada Elbuluk, tırnaklarınız tırnak matriksi veya tırnak kökü adı verilen kütikülün altındaki bir alandan büyüyor SELF’e söylüyor. Tırnak etleri, matrisi ve büyüdükçe yeni tırnağı koruyan deridir. Tırnak etlerini kesmek veya geri itmek, salon manikürleri sırasında standart bir uygulamadır, ancak Dr. Elbuluk, bunun bir DIY güzelliği olduğunu ve manikür kesicileri ve tahta iticileri indirdiğini söylüyor . Kütikül, “tırnak matriksini vücuda giren [enfeksiyonlara neden olabilecek] bakteri ve diğer mikroplardan korumak” için çok önemlidir.

Bunun ötesinde, evdeki tırnak aletlerinin temiz olduğundan emin ol. Daha önce kullanılan kırpıcıları ve dosyaları dezenfekte etmek bir zorunluluktur. Dr. Elbuluk, “Aletler aylık olarak dezenfekte edilmelidir” diyor. “Bu, fırçayı izopropil alkole (% 70 veya daha yüksek) batırarak ve bunu tıraş makinelerini temizlemek için kullanarak ve ardından sıcak suyla durulayarak yapılabilir.” Ayrıca el ve ayak parmaklarınız için ayrı bir tırnak makası kullanmanız gerektiğini söylüyor.

Evde jel manikürünü veya takma tırnakları nasıl kaldırırım?

Çıkarma işlemine başlamadan önce birkaç şeye ihtiyacınız olacak: pamuk topları, % 100 aseton ve her çivi için 2×2 inç kare alüminyum folyo. Sevgili tırnak sanatçınızın bu işlemi tamamladığını muhtemelen görmüşsünüzdür, ancak değilse, buradan başlayabilirsiniz.

İlk olarak, jelin üst katındaki parlaklığı gidermek için bir tırnak tamponu kullanın. Ardından, Dr. Elbuluk bir pamuk topunu asetona batırmanızı ve bunu sadece parmak uçlarınıza uygulamanızı önerir . Her bir pamuk topunu küçük bir folyo parçasıyla sabitlediğinizden ve 10 ila 15 dakika beklediğinizden emin olun. Eğer folyo kaldırdığınızda, nazikçe bir çivi dosya ile jel kazıyın. Akrilik tırnaklar aynı işlemle ıslatılabilir, ancak tırnakları 45 dakikaya kadar ıslatmaya hazır olun. Ödünç vermeyecek bir ürün varsa, bu işlemi tekrarlayın.

Tırnak

Post-çıkarma Dr. Elbuluk gibi, jöle kalın yumuşatıcılar veya petrol ile kremleri ile düzenli nemlendirirken en az bir hafta süreyle tırnakların oje bir mola vererek tavsiyelerde Aquaphor . Dr. Elbuluk, bir hafta sonra evde manikür yapmak isteyebileceğinizi ancak tırnakları sadece ılık bir duştan sonra düzeltip şekillendirebileceğinizi söylüyor, çünkü o zaman tırnakların en yumuşak olduğu zamandır.

Kendime evde manikür nasıl yaptırmalıyım (bu gerçekten güzel görünüyor!)?

TNT’nin Claws programındaki tırnak sanatından sorumlu manikürcü Morgan Dixon’a göre, profesyonel görünümlü bir manikürün ilk adımı tırnaklarınızı törpülemek ve şekillendirmektir Ya tırnaklarınız size bakacak şekilde havada beşlik tutmanızı ya da elinizi “bir şeyi tutma” pozisyonunda tutmanızı (hangisi daha rahatsa) önerir. Oradan, ideal şeklinizi elde etmek için tırnakların kenarlarına törpü ile hafif vuruşlar uygulayın ve ardından kütikül yağı ile devam edin . Elinizde hiç yoksa, Dixon zeytinyağı veya hindistancevizi yağının işe yarayacağını söylüyor.

Ardından zor kısım geliyor – tırnakları boyamak. Dixon, “Birçoğumuz doğru görünümü elde etmek için doğrudan kütikülü boyamamız gerektiğini düşünüyoruz, ancak bu sadece dağınık bir manikürle sonuçlanıyor,” diyor Dixon. “Acele etmeyin ve kütikül ile cila çizgisi arasına en küçük boşluk koyarsanız, sonunda temizlemek için çok az cilanız olacak veya hiç kalmayacaksınız.” Başka bir ipucu: “Hafif cila katmanları” uygulayın, diyor. “Kalın, tıknaz bir cila işini düzeltmeye çalışmak yerine fazladan bir veya iki kat boyamak çok daha kolay.” Dixon, temizlemeniz gerekiyorsa, biraz aseton ve göz farı fırçasıyla giderken temizlemenizi söylüyor.

Manikürünüzün uzun süre dayanmasına yardımcı olmak için Dixon, “aşınma sırasında daha az cips ile cilanızı yerinde tutmak için” iki günde bir üst kat uygulamanızı söylüyor .

Basmalı çivileri nasıl kullanırım?

Tırnaklarınızı boyamak tekerlek yuvanızda değilse, bastırmayı deneyin . Dixon, “Basın bültenlerinin geri dönüşüne çok sevindim,” diyor. “Onlarla Claws setinde yapıyorum ve çalışıyorum ve onlar, zarar görmeden en ideal görünümü elde etmek için mükemmel çözüm.” Dixon, uygulamadan önce ellerinizi yıkamayı, tırnaklarınızı törpülemeyi ve tırnaklarınızı (hafifçe) bir tırnak tamponuyla (hafifçe) parlatmayı içeren “hızlı mini mani” önerir.

Tırnakları uygulama zamanı geldiğinde, tırnak yapıştırıcısını rahatlatın . Dixon, “İhtiyacınız olan tek şey bir veya iki nokta, çünkü bastırıldığında çivi etrafına yayılacaktır” diyor. Oradan, “[bastırmalı] çivileri yaklaşık 10 ila 15 saniye basılı tutun [ve] kuruma süresini hızlandırmak ve garantili bir mühür sağlamak için çiviyi basılı tutarken vurun.”

Bazı bastırmalı çivi seçenekleri yeniden kullanılabildiğinden, Dixon çivileri “çıkarmadan” önce ılık suda bekletmeyi tavsiye ediyor. Daha sonra, “fazla yapıştırıcıyı çıkarmak için tırnaklarınıza bir parlatıcı verin ve tırnağı beslemek için yağ uygulayın.”

Baskı manikürünün daha uzun ömürlü olmasını nasıl sağlayabilirim?

Tırnak

Dixon, yapıştırıcı kullanan bir pres manikürünün bir ila iki hafta sürebileceğini söylüyor, ancak parmaklarınızı giyerken mümkün olduğunca kuru tutmanızı tavsiye ediyor, bu da onlara uzun ömür sağlamasına yardımcı olmalı. “Yağ ve ekstra nem onları gevşetir,” diyor. Tüm sağlık yetkilileri ellerinizi bir ton (ve her seferinde 20 saniye) yıkamanızı tavsiye ettiğinde, bir salgın sırasında parmaklarınızı kuru tutmak tam olarak tavsiye edilmez . Dolayısıyla bunu akılda tutarak, beklentilerinizi burada yönetmek de iyi bir fikirdir. Presler zaten akriliklerden daha kırılgandır ve en iyi (ve en kuru) koşullar altında, bir veya iki çivi çıkabilir. Elbette iyi haber şu ki, bunlar baskılar – “bu yüzden yapıştırıcınızı yakın tutmalısınız,” Dixon öneriyor.

https://www.salontercihim.com/