takma-tirnak

Takma Tırnak Nedir Nasıl Kullanılır ?

Takma tırnak: Kime sorduğunuza bağlı olarak, bunlar ya sanat eseri, mutlak bir gereklilik, yapışkan saçmalıklar ya da özel günler için bir muamele. Benim için bunlar kimyanın mucizeleridir – ve tamamen tırnaklarımı tamamen parçalamam.

Hepsi akrilik plastik ailesinden olmak üzere üç temel tipte takma tırnak vardır. “Akrilik takma tırnak” terimi genellikle önünüzde bir hamur damlası şeklinde birleştirilen, bir fırça ile tırnağınıza şekillendirilen ve ardından havada kurutulan sıvı ve toz karışımlarını ifade eder. Jel tırnaklar, küçük bir kürecik kabından boyanır ve ardından UV ışığı altında kürlenir – “yumuşak” cila jelleriyle aynı temel teknoloji, ancak daha sert bir tırnak elde edilir. Dip takma tırnak ların tutkalla fırçalanması, sıvı ve toz sistemlerde kullanılan tozun üzerine serpilmesi ve ardından bir aktivatör eklenerek akrilik ile tutkal arasında zincirleme bir reaksiyonun kıvılcımlanarak sert, pürüzsüz bir yüzey oluşturulmasıyla oluşturulur.

Takma Tırnak

(Tüm bu sistemler, köprüler ve kronlar için kullanılan diş teknolojisinden doğdu. Birçok büyük tırnak ürünü şirketi, kozmetik ürünlerine dalmadan önce diş ürünlerine başladı. Örneğin OPI , orijinal olarak Odontorium Products Inc.

Örnekleri:

Uzantılar, yani “akrilik” duyduğunuzda aklınıza gelen yapay olarak uzun tırnaklar, her dip veya jel manikürünün bir parçası değildir. Ek uzunluk için, ürünler ya bir ucun üzerine – tırnağınızın ucuna yapıştırılmış uzun bir plastik parçası – ya da bir biçimin üzerine uygulanır, doğal tırnağınızın altında uzamaya kılavuzluk eden ve tırnak sertleştiğinde sıyrılan küçük bir çıkartma .

Sistemlerin her birinin avantajları ve dezavantajları vardır. Artistic Nail Design başkan yardımcısı ve yaratıcı direktörü Alisha Rimando, “Jeller daha sert, gözeneksiz bir yüzeye sahip, bu yüzden saç rengiyle çalışıyormuş gibi lekelenme olasılıkları daha az” dedi. “Benim için dezavantajı, emilmemeleri. Biri onları dosyalamadıkça onları çıkaramazsınız.”

Daha gözenekli olan akriliklerin hem lekelenme olasılığı daha yüksektir hem de asetonda emilmesi daha kolaydır, çünkü hem boya hem de sökücü plastiğin molekülleri arasına girebilir. Tırnaklarınızı kendinizden çıkarmak isteyeceğiniz bir ihtimal varsa, bu bir satış noktasıdır. Akrilikler de yaygın olarak bulunur ve jelden daha ucuz olma eğilimindedir. Ancak büyük bir dezavantaj, sıvı ve toz sistemlerinin genellikle uygulama sırasında ortaya çıkan korkunç kokudur. Doğru takılmazlarsa, rahatsız edici derecede kalın da olabilirler.

Takma Tırnak lar hızlı bir şekilde uygulanabilir ve akrilikler kadar beceri gerektirmezler. Güzellik endüstrisinin bilimsel danışmanı ve Schoon Scientific’in başkanı Doug Schoon’a göre , kimyasal yapıları nedeniyle diğer uzantılardan daha yumuşak ve daha esnektirler. Tırnaklarınıza ve yaşam tarzınıza bağlı olarak, daldırma tırnakların daha yumuşak kıvamı rahatlık sağlayabilir veya kırılmayı artırabilir.

Takma Tırnak

Jeller, akrilikler ve daldırma, kısa molekül zincirlerini polimer adı verilen uzun moleküllere bağlayan kimyasal reaksiyonlarla sertleşir ve bu süreçte -takma tırnak katılaştırır.

Hem jellerde hem de akriliklerde, polimerler merdiven benzeri “çapraz bağlantılarda” birbirleriyle el ele tutuşur. Daldırma tozlarında polimerler, dreadlock’lardaki kıllar gibi birbirine dolanır, ancak birbirine bağlanmazlar. Schoon bana “Jeller ve [sıvı ve toz akrilikler] çok daha dayanıklı ve daha güçlü ağ benzeri yapılar inşa ediyor” dedi.

Büyük kapitalist deneyimizdeki herhangi bir ürün gibi, tırnak uzantıları yanıltıcı pazarlamanın, müşteri yanlış bilgilerinin ve hatta düpedüz sahtekarlığın konusu olabilir.

“Akrilik sıvı ve tozdur, jel jeldir. Dönem. Tırnak teknisyeniniz size ürünün tam olarak ne olduğunu söyleyemezse, etiketli bir gizemli kaptan çıkarsa veya toz olsa bile jel olması konusunda ısrar ederse , muhtemelen yanlış koltukta oturuyorsunuz, ” Bir tırnak teknisyeni ve Akzentz Sertifikalı Eğitimci Robyn Schwartz bana söyledi.

Takma Tırnak Kalitesi

(Bunu ilk kez akrilik aldığımda, rastgele ucuz bir salona gidip neden bahsettiğimi bilmeden jel tırnak istemekle deneyimledim. Bana benzemeyin! Tırnağınızın bir tencereden kalın yapışkanla boyarlarsa ve sonra ellerinizi UV altına sokun, bu jeldir. Sıvı ve tozu karıştırıp üzerine atarlarsa, akriliktir. Tırnağınızı boyayıp üzerine pudra serperlerse, batırırlar. Tırnaklarınızı tam anlamıyla bir kavanoz toz – bu, aynı tozu birden fazla kişi üzerinde kullandıkları anlamına gelir ki bu sağlıksızdır.)

Jel genellikle diğer sistemlerden daha pahalıdır, ancak daha mı iyidir?

Rimando bana “Bir çok şey pazarlama” dedi. “Jel ilk kez tanıtılmaya başladığında herkes ‘Çok daha güvenli, tırnaklara zarar vermez’ dedi. Tüketici algısı, salonların daha fazla ücret almasına izin verdi – artı, akrilik gibi galonluk kaplarda jel satamazsınız, bu nedenle hacim indirimi alamazsınız. “

Bazı teknisyenler müşterilere bir ürünün jel / akrilik hibrit veya “toz jel” olduğunu söyleyecektir. Sıvı ve toz akriliklerin üzerine jel oje sürmek mümkün olsa da bunların hiçbiri yoktur. “Güneş”, “kristal” ve “elmas” tırnaklar, salonların jel, sıvı ve toz veya daldırma sistemlerini daha meraklı (ve daha pahalı) yapmak için kullandıkları ifadelerdir. Ama yine de aynı temel teknoloji olacaklar.

Güvenlik açısından, doğru yapıldığında sahte tırnaklar tırnaklarınıza fazla zarar vermemelidir. “Tırnak teknisyenleri bildiklerini zorluyorlar, böylece birinin daha organik ve daha güvenli olduğuna yemin edecekler ve değiller,” dedi Schoon.

Tek yanlış bilgi kaynağı teknisyenler değil. Schoon, “Jel üreticileri, jellerin doğal tırnaklar için daha sağlıklı olduğunu ima ediyor. Buna inanmak için hiçbir neden yok” dedi.

Takma Tırnak uzantılarına atfedilen hasarların çoğu, aslında tırnakların fazla doldurulmasından kaynaklanır; bu, büyük olasılıkla bir teknisyenin, doğal tırnağın üst katmanını çıkarmak için bir eğe ucu takılmış bir matkap lehine bir el tamponundan vazgeçmesi durumunda meydana gelir. (Schoon bana “30 yıldır hiç bir tırnak teknisyeniyle karşılaşmadım,” dedi.