siyah-nokta-lardan-kurtulma

Siyah Nokta' lardan Kurtulma Hakkında Bilgiler

Siyah nokta lar başka türlü kusursuz bir cilt oluşturabilir, kurtulmak için can sıkıcı bir şekilde zordur ve herkesi ve herkesi etkileyebilir. Şeker kaplama yok – bu sinir bozucu koyu lekeler büyük bir cilt saboteur. Burada, üst dermler siyah noktaların tam olarak ne olduğunu, onlara neyin neden olduğunu ve en iyisi onlardan nasıl kurtulacağını açıklar. 

Siyah Nokta

Siyah değiller çünkü cildiniz kirli.

Düşündüğünüzün aksine, siyah noktaya rengini veren kir değil. Gözenekler, gözeneklerin içinden yağ ve ölü hücrelerle tıkandığında gözenekler oluşur; siyah renk, oksijene maruz kaldıklarında yağın ve hücrelerin oksidasyonundan kaynaklanır, diyor New York City merkezli dermatolog MD , Neal Schultz, DermTV.com’un sunucusu ve BeautyRx’in yaratıcısı Dr. Schultz . Flip tarafında, bir whitehead kapatılan bir gözenektir, NYC dermatoloğu Debra Jaliman, MD, Sina Dağı’nda Icahn Tıp Okulu’nda doçent profesörü ve Skin Rules: Top New York Dermatologundan Ticari Sırlar yazarı. Altındaki (beyaz) irin ince bir cilt tabakası, bu nedenle oksitlenemez. Ve bir siyah nokta ile, sivilce veya beyaz başın aksine, iltihap yoktur, bu yüzden kızarıklık yoktur.

Bazı insanların onlara sahip olma olasılığı diğerlerinden daha fazladır.

Herkesin gözenekleri tıkanabilirken, bazı insanlar gözenekleri kaplayan hücrelerin fazla yağla karışması için genetik bir yatkınlığa sahiptir ve Dr. Schultz’un “gözenek tortusu” dediği şeyi oluşturur. Bu nedenle, BFF’nizin hiçbiri olmadığında neden burnunuzun her yerine sahip olduğunuzu merak ediyorsanız, bunun nedeni cilt bakım alışkanlıklarınız olabilir. Yağlı cilde sahip olanların siyah noktalarla savaşması daha olasıdır. Burnundan bahsetmişken …

Burnunuzun etrafında bu kadar çok şeyin olması için iyi bir neden var.

Burnun yüzünüzün geri kalanından daha fazla yağ bezi var, diyor Dr. Jaliman, tıkanma olasılığını ve potansiyelini anında artırır. Ayrıca, “bu alandaki gözenekler hem daha büyük hem de daha fazla sayıdadır” diye ekliyor Dr. Schultz, bu da siyah noktaların T bölgesinde yaygın olmasının nedeninin altını çiziyor.

Siyah Nokta

Pul pul dökülme, onlardan kurtulmanın ve onları önlemenin sırrıdır .

Schultz, “Siyah noktaları uzak tutmak bir bakım anlaşmasıdır. Bunu günlük yapmak zorundasınız” diyor. Daha spesifik olarak, düzenli pul pul dökülme hakkında konuşuyoruz. Önleme ile ilgili olarak, her iki derm de, özellikle temizleyiciler, pedler ve tonerler şeklinde glikolik ve salisilik asitler gibi kimyasal eksfoliyanlar önermektedir. Schultz’un protokolü: Yüzde 2 salisilik asit temizleyici ile yıkama, ardından günde iki kez bir toner ile birlikte glikolik eksfoliasyon gibi, tüm yüzünüzde hızlıca kaydırması kolay bir glikolik asit infüzyon pedleri deneyin . 

Siyah Nokta

Mevcut siyah noktalardan kurtulmaya çalışıyorsanız, tüm bu tavsiyelere uyun ve bir miktar fiziksel pul pul dökülme ekleyin. Schultz, haftada üç kez, duşun sonunda, buhar gözeneklerinizdeki gunku yumuşattığında, siyah noktaların olduğu bölgelere hafifçe fiziksel bir ovma masajı yaptığını öne sürüyor. (Çevreye zarar veren mikro boncuklar veya kabuklar veya tohumlar gibi sert peeling partikülleri içermeyen bir ovma seçtiğinizden emin olun.)

Yüzler de harika.

Dr.Juliman, cildin buharda pişirildiği ve siyah noktaların elle çıkarıldığı yüzler de harika. Ancak gereksiz travma veya iltihaplanmaya neden olmamak için bu ekstraksiyonların düzgün yapılması çok önemlidir. Bu nedenle, neden kendi başınıza sıkmak cazip gelse de, siyah noktaların profesyonellere sıkılmasını bırakmak en iyisidir.

Ama kesinlikle gözenek şeritlerini geçirin.

Anlıyoruz, tüm küçük siyah nokta ları incelemek çok tatmin edici, ancak bu şeritler cildinize iyilik yapmayacak. Yapıştırıcı sadece siyah noktalara değil, cildinize de yapışır, şeridi çıkarırken bir kısmını çıkarır. Onlar da kırık kan damarlarına neden olabilir bahsetmiyorum, Dr. Dürtüye karşı koy ve bize güven, cildin sana teşekkür edecek. Daha iyi bir seçenek: Her ikisi de gözeneklerinizdeki kirleri emen ve çeken kömür veya kil gibi arındırıcı bileşenlerle detoksifiye edici maskeler. Kökeni Temizle İyileştirme Aktif Kömür Maskesi her ikisini de içerir.

https://www.salontercihim.com/