saclar-stresle-basa-cikma

SAÇLAR STRESLE BAŞA ÇIKMANIZA NASIL YARDIMCI OLUR

Saçlar biraz gergin mi hissediyor? Yoksa stres saçınızı mı etkiliyor?

Saç stresinizi yönetmenize ve saçlar mutluluğuna geri dönmenize yardımcı olmak için bu üç basit ipucunu deneyin.

1. Saçlar bir baş masajı yapın

Başınızın vücudunuzun masaj yapmanın en kolay kısmı olduğunu biliyor muydunuz? Ve bir kafa masajının etkileri tüm vücudunuzda hissedilebilir!

Salondayken sadece bir tedavi için tasarruf etmeyin – baş masajlarını normal rutininizin bir parçası yapmaya başlayın. Her günün sonunda kendime bir baş masajı yapmayı seviyorum, özellikle saçlarımı sıkı bir saç stiliyle giyiyorsam.

Saçlar

Saçlar yıkamadan önce sabahları kendinize hızlı bir kafa masajı bile yapabilirsiniz. Bu aynı zamanda çifte görev yapmak ve aynı zamanda saç bakımı yapmak için harika bir şanstır. Saç yağları saçlarınız için inanılmaz ve saçlarınızdaki stres belirtilerini iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Ön yıkama işlemi olarak 6 Miracles Oil Essence’ı seviyorum .

Baş masajları sadece fantastik hissetmekle kalmaz, aynı zamanda saçınızın daha hızlı büyümesine yardımcı olabilir. Baş masajı, sağlıklı saçları büyütmek için iyi dolaşım aldıklarından emin olmak için saç köklerini beslemek için kafa derisine kan akışını uyarır.

2. UYURKEN SAÇLAR TEDAVİ

Stresli hissettiğinizde, saçlar kuru ve donuk hissetmesine neden olabilir. Kombine masajlar ve tedaviler idealdir ve işte uyurken saçınızı tedavi etmenizi sağlayan başka bir hile.

Hayat, saçınızı tedavi etmek için 5 dakikanız olacak kadar meşgulse, bu sizin için bir çözümdür. Geceleri nemli saça nemlendirici bir bakım uygulayın. Saçlar bir havluya bükün veya uyurken klipsleyin. Sonra sabahları saçlarınızı normal şekilde yıkayın ve süper yumuşak ve parlak saçlara sahip olacaksınız.

Evde bir tedaviniz yoksa, biraz daha hile yapabilir ve normal saç kremi kullanabilirsiniz. Bir tane satın almanız gerekiyorsa, Schwarzkopf Ultimate Repair Treatment’ı veya renkli saçlar için Color Protect and Shine serisini seviyorum .

3. SAÇ İÇİN BİRAZ KİNDER OLUN

Saçlar çok fazla çevresel strese maruz bıraktık, bir şey kırılmalı ve saçınız olmasını istemiyorum. Özellikle ısı şekillendirme saçınıza zarar verir ve saçınıza biraz TLC vermeden, sağlıklı veya parlak olmayacaktır.

Isı cihazlarınıza sıcaklığı düşürün. Eğer bir kullandığınızdan emin olun ısı koruyucusunu ve stil günü arasında saçlarda kalanı biraz ver. Örgülere bayıldığımı biliyorsunuz ve bu kolay kabarıklık, saçınıza o gün dinlenmek için harika bir yoldur.

Saçlar

Bu üç ipucu ile ilgili en iyi şey, saçınızın stresden kurtulmasına yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda sizin için de çok iyi olacaklarıdır. Hayatında olan her şeyin saçında gösterileceğini hatırla. Bu yüzden kendinize bir masaj verin, biraz daha uyuduğunuzdan ve yaşamınızdaki ısıyı azalttığınızdan emin olun. Daha iyi hissedeceğini ve saçların da olacağını biliyorum.

Saçlarınızla ilgili yardıma ihtiyacınız olursa, Schwarzkopf Style Studio harika tavsiyelerle doludur. Benden yayınlar bulacaksın ve en iyi saç günlerine sahip olman için rehber olan saç burçlarını da öğrenebilirsin .