sac-yagi-ne-zaman-kullanilir

Saç Yağı Ne Zaman Kullanılır?

Saç tedavileri söz konusu olduğunda, saç yağı ürün olarak oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Ancak saç yağı denediyseniz ve işe yaramadılar, çünkü onları doğru şekilde kullanmıyorsunuzdur.

Alternatif olarak, sizin için doğru saç yağı bulamadığınız veya saçınızın ihtiyaçları için doğru olmayan bir yağ olduğu için olabilir.

Bu ikileme yardımcı olmak için, saç rutininizde saç yağılarını ne zaman kullanmanız gerektiği ve saçınız için en iyi yağ türlerinin ne olduğu hakkında bazı soruları cevaplıyorum. Ayrıca aslında yağ harmanları olan yağları ve bunların da iyi olup olmadığını araştıracağım.

saç yağı

Ne zaman Saç Yağı Kullanıyorsunuz?

Yağlar saçınızı besleyebilir, ancak yağ ve suyun karışmadığını unutmayın, bu nedenle saçınızı nemlendirmek istiyorsanız, önce su eklemeniz ve daha sonra yağ ile kapatmanız gerekir.

Bu mantıksız görünebilir, ancak tedaviye su eklemek genellikle dışarıda bırakılan bir adımdır ve sonuçta tüm farkı yaratan bir adımdır.

Anahtar, önce saçınızı nemlendirmek ve daha sonra onu yağ ile yakalamaktır.

İnce saçlarınız varsa, saçlarınız çok fazla yağdan topallama ve saç dökülmeden saç yağı tedavisini kullanmaya devam edebilirsiniz.

İnce saçların püf noktası, şampuanlamadan önce yağ tedavisi yapmaktır. Bu şekilde, saçınızda yağdan ağır bir kalıntı kalmaz, ancak yine de güzel bir kafa derisi ve saç tedavisi alırsınız.

BAŞ MASAJLARI

Kendinize kafa ve kafa derisi masajı yaparken, saç yağı kullanmak için harika bir zaman.

Bunun için herhangi bir doğal yağ kullanabilirsiniz, sadece saçınıza bağlıdır. Hindistan cevizi yağı gibi daha ağır yağların çok fazla olduğunu ve sonunda onları şampuanlamam gerekiyor.

Saçlarınızda, özellikle saçınız kuruysa, bırakacak kadar hafif olan hafif badem yağı veya jojoba yağı kullanmayı tercih ederim.

BİRAZ PARLAKLIK EKLEYİN

Yağlar saçınıza parlaklık katmanın harika bir yoludur ve bunu yapmak için sadece birkaç damla gerekir.

saç yağı

Bitmiş stilden memnun olduğunuzda, bir veya iki damla yağı ellerinizle karıştırın ve saçınızın üzerinde düzeltin. Onları da vurgulamak için buklelerinizden bükün.

Kuru saça yağ eklerken daha azı daha fazladır. Ve saç yağı bazı uçucuları düzeltebilirken, çok fazla yağın kıvrımınızı da parlaklaştırdığını unutmayın.

SAÇIMDA ÇOK FAZLA YAĞ KULLANIRSAM NE OLUR?

Zamanınız varsa, muhtemelen duşa girmek, saçınızı şampuanlamak ve tekrar başlamak en iyisidir.

Ancak hızlı bir düzeltmeye ihtiyacınız varsa, yapmanız gerekenler:

Biraz kuru şampuan veya saç tozu kullanmanızı tavsiye ederim. Mat bir toz ürünle gitmek, saçınızdaki fazla yağın bir kısmını emmeye ve saçınıza biraz yağ tarafından tartılan bir miktar vücut saçınıza geri koymanıza yardımcı olacaktır.

O zaman çabucak dinlenebilirsiniz ve gitmeye hazırsınız. En iyi hissetmeyebilir, ancak çok daha iyi görünecek ve birkaç dakika içinde aşırı yağlanmış bir kötü saç gününden geçecektir.

Saç Yağı Karışımları Ne İşe Yarar ?

Moroccanoil argan yağını piyasaya sürdüğünde saç yağlarının gerçek bir anı vardı ve her marka onları takip etti.

Bir yağ olarak etiketlenmiş olmalarına rağmen, bunlar genellikle silikon bazlı bir yağ karışımlarıdır.

Saç yağı sayesinde saçlarınız kolayca yıkanırlar ve pürüzsüzleştirmek ve parlaklık katmak için çok iyi performans gösterebilir.