sac-kesimi-en-iyi-yuz-sekliniz-icin-nasil-olur

Erkek Saç Kesimi Yüz Şekliniz İçin Nasıl Olur

Bir erkeğin görünüşünü ve çekiciliğini dönüştürmek için iyi bir erkek saç kesimi gücü büyük ölçüde küçümsenir. Sanırım hepimiz birinin farklı bir tarz denemeye karar verdiği ve sonuç olarak pratikte yeni, çok daha yakışıklı bir adama benzediği bir vaka gördük.

Ancak bu tür bir dönüştürücü erkek saç kesimi bulmak bir şans meselesi değil, çünkü erkek saç kesimi herkese uyan tek bir anlaşma değil. Bunu daha önce başka bir erkeğe güzel görünen bir erkek saç kesimi gördüyseniz ve berberinizden size aynı stili vermesini istediyseniz, sadece size korkunç göründüğünü öğrenmek için bunu biliyorsunuzdur.

Farklı yüz şekilleri için farklı saç stilleri daha uygundur. Brad Pitt’de güzel görünen şey, seni A sınıfı, zehirli bir adam gibi gösterebilir. 

Peki yüz şeklinizi ve dolayısıyla onu en iyi tamamlayan erkek saç kesimini nasıl anlıyorsunuz?

Düşündüğünüzden daha kolay ve süreç boyunca bize rehberlik etmesi için Hudson / Hawk Barber & Shop’un sahibi usta berber Thad Forrester ile konuştum .

Erkeklerin 6 Ortak Yüz Şekli

Thad çoğu yüzü altı şekle ayırır: oval, kare, dikdörtgen, yuvarlak, elmas ve üçgen. 

Her birinin özelliklerinin dökümü aşağıda verilmiştir:

Oval Yüz Şekli

Yüz uzunluğu elmacık kemiği genişliğinden fazla, alın çene hattından daha geniştir. Çene açısı keskin olmaktan çok yuvarlatılmıştır. Baş aşağı bir yumurta hayal edin.

Kare Yüz Şekli

Tüm ölçümler oran olarak biraz benzer. Çene açısı yuvarlak olmaktan çok keskindir. Bu, en klasik erkeksi yüz şeklidir.

Dikdörtgen / Dikdörtgen Yüz Şekli

Dikdörtgen bir yüz şekli, oval / kare şekilli bir kombinasyona benzer. Yüz uzunluğunuz uzundur (bir oval gibi), ancak alnınız, elmacık kemikleriniz ve çene çizginiz aynı boyuttadır (kare gibi).

Yuvarlak Yüz Şekli

Elmacık kemikleriniz ve yüz uzunluğunuz benzer bir ölçüye sahipse, muhtemelen yuvarlak bir yüzünüz vardır. Elmacık kemiği ölçümü de alın ve çene çizgisi ölçümlerinden daha büyüktür ve yaklaşık aynıdır. Çene açısı köşeli değil yumuşaktır. 

Elmas Yüz Şekli

Geniş elmacık kemikleri ve küçük bir çene çizgisi olan uzun bir yüz. Çene sivridir. 

Üçgen Yüz Şekli

Üçgen yüz şekillerinin farklı çeneleri olabilir, ancak geniş, belirgin bir çene hattına sahip olma özelliklerini paylaşırlar (çenenin köşeleri / menteşeleri boyunca ölçüldüğü üzere). İkinci en büyük ölçü elmacık kemikleridir ve bunu alın takip eder. 

Hangi Yüz Şeklimisin?

Yani bunlar birincil yüz şekilleridir. Hangisine sahip olduğunuzu nasıl anlarsınız?

Yüz şeklinizi bulmak zor olabilir. Muhtemelen yüzünüzün farklı bir şekle sahip olduğunu hiç düşünmemişsinizdir, bu yüzden onu kategorize etmeye çalıştığınızda, çok fazla kıvırma ve bükme yapacaksınız: “Pekala, sanırım yuvarlak, ama kafamı bu şekilde açarsam  kare görünüyor. Bekle. Şimdi o bir elmas. “

Ve Thad’in bana söylediği gibi, onu görmeye gelen birçok erkek, Brad Pitt’in erkeksi yüz şekline sahip olduklarını düşünme eğiliminde. Telefonlarında Thad’e Brad’in bir fotoğrafını gösterecekler ve “Sanırım Pitt ile benzer bir kafa şeklim var. Bana onun sahip olduğu erkek saç kesimi verebilir misin? ” 

Thad bu adamlara nazikçe şunu söylemeli, “Hayır, hayır yapmıyorsun. Aslında ona hiç benzemiyorsun. “

Peki yüzünüzün ve başınızın nasıl bir şekil aldığını nasıl anlarsınız?

Yeni başlayanlar için, bunu dört temel noktada ölçebilirsiniz:

  1. Çene hattı: Çenenin köşelerinde / menteşelerinde noktadan noktaya yatay olarak ölçün.
  2. Elmacık kemikleri Her bir gözün dış köşesinin altındaki en uç noktadan başlayarak ve biterek elmacık kemikleriniz boyunca ölçün.
  3. Alın: Bir kaş kemerinin zirvesinden karşı kemerin zirvesine kadar yüzünüzde ölçün.
  4. Yüz Uzunluğu: Saç çizginizin ortasından çenenizin ucuna kadar ölçün.

Bu noktaları bir mezura ile ölçün, not edin, aralarındaki oranları düşünün ve sonra hangi yüz şekline sahip olduğunuzu bulmak için son bölüme geri dönün.

Yüzünüzü ölçmek tuhaf bir şekilde can sıkıcı geliyorsa, Thad yüz şeklinizi anlamanın daha basit bir yolunu önerir: bir aynada çerçevesini çizin. 

Kuru silme kalemi alın ve aynanın önünde durun. Uzunsa tek elinizle saçınızı geri çekin. Başınızı özetleyin. Başınızı olabildiğince sabit tuttuğunuzdan emin olun. 

Bir adım geri atın ve ona bakın. 

Thad, “Taslağınız mükemmel bir üçgen veya elmas gibi görünmeyecek” diyor. Ancak elmacık kemikleriniz, çene çizginiz ve alnınız gibi kilit noktalara ve bunların birbirleriyle nasıl bağlandıklarına bakın. Bir üçgen gördüğünüzü düşünüyorsanız, eşleşip eşleşmediğini görmek için anahatlarınızın içine bir üçgen çizin. Değilse, tekrar deneyin. “

Yüz Şeklinize Uygun Saç Kesimi Nasıl Seçilir

İki Genel Yönerge

1. Yüzünüzün oval görünmesini sağlayacak bir saç kesimi seçin. Yüz şekliniz ne olursa olsun, Thad, başınızın daha oval bir görünüme sahip olmasını sağlayan bir saç modeli seçmenizi önerir: “Oval yüz şekli, simetrik ve orantılı olduğu için ideal bir kafa şeklidir. Bu nedenle, örneğin daha yuvarlak bir kafanız varsa, daha oval görünümlü bir yüz elde etmek için yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlayacak bir saç kesimi seçmek isteyeceksiniz. Üçgen şekilli bir kafanız varsa, alnınızda daha fazla genişlik sağlayan bir saç kesimi isteyeceksiniz, böylece daha az sivri ve üstte daha yuvarlak görünecek. “

2. Sakalınızı dikkate alın. Thad, “Sakalınız da yüzünüze uzunluk veya genişlik katabilir, bu yüzden bir saç modeli seçerken bunu göz önünde bulundurmanız gerekir” diye tavsiye ediyor Thad. Örneğin, uzun dikdörtgen bir yüze sahipseniz, saçınızı kestirmek ve uzun bir sakalı olmak, başınızın Muppets’ten Beaker gibi daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Bunu istemezsin. ” Meep meep, gerçekten. 

Ama sakalların yüzünüzü ideal oval şekle sokmaya da yardımcı olabileceğini söyledi Thad bana. “Diyelim ki çeneniz çok belirgin olmayan yuvarlak bir yüzünüz var. Daha uzun bir sakal ve biraz yüksek saç kesimi yüzünüzü uzatarak daha oval görünmesine yardımcı olabilir. “

Bu iki genel öneriyi göz önünde bulundurarak, farklı yüz şekilleri için özel saç kesimi önerilerini inceleyelim. 

Oval

Thad, “Oval yüz şekillerine sahip erkekler her tür saç ve sakal stiliyle iyi görünüyor,” diyor. “Büyük bir ponpon giyebilirsin, solgun güzel bir ürün giyebilirsin, alt kesimi yapabilirsin . Kısa sakal, uzun sakal veya orta sakal takabilirsiniz çünkü bu kafa şeklinin oranları buna izin veriyor. ” 

Yani, oval yüzlü bir erkeksen, farklı saç stillerini denemekten çekinmeyin. 

Oval yüz şekli çok çeşitli stillere izin verirken, Thad kaçınmak isteyeceğiniz bazı şeyler olduğunu söyledi: “Patlama veya kalın saçaklı bir stil seçmeyin. Oval yüzünüzü daha yuvarlak gösterecekler. “

Meydan

Kare şekilli kafaları olan erkekler, kısa ve dar kenarlı saç kesimi yapmalıdır. Thad, “Yandaki herhangi bir kütle, başınızı daha geniş gösterecektir” diye açıklıyor. Yanlarda sıkı tutulan standart bir yan kısım saç kesimi burada işe yarıyor, ancak Thad özellikle yüzünüzü uzatmak ve daha oval bir görünüm vermek için yüzünüze biraz yükseklik veren bir saç kesimi yapmanızı önerir. Fransız ekinleri ve saçları gibi üstte doku sağlayan saç kesimleri bunu yapacaktır. Yakın kenarları olan bir pompadour size biraz da yükseklik verecektir. 

Kare bir şeklin yüzünüze verdiği erkeksi açıları gerçekten kucaklamak istiyorsanız, Thad bir vızıltı kesimi yapmanızı önerir; Jason Statham’ı düşün. Bu adamın gerçekten kare bir yüzü var ve bu saç kesimini güzel gösteriyor. “

Yuvarlak

Thad, “Yuvarlak yüzlü erkekler yüzlerine biraz uzunluk veren bir saç modeli seçmek istiyor” diyor. “Ayrıca, başınızın daha yuvarlak görünmesini sağladığı için yanlarda şişkinlikten de kaçınmak istiyorsunuz. Bu yüzden işleri sıkı tutun. “

Fransız mahsulleri, ponponlar, tüyler, fırça sırtları ve tarak stilleri size yükseklik kazandıracak. Kenarları kısa tutarsanız, yüzünüzde açı yanılsaması yaratarak size daha erkeksi bir görünüm kazandırabilirsiniz. 

“Yuvarlak bir yüzün varsa sakalları unutma,” diyor Thad. Daha uzun bir sakal yüzünüzü uzatacak ve çeneniz varmış gibi görünmesini sağlayacaktır. “Yuvarlak bir yüzünüz varsa gerçekten kısa sakallardan veya kirli sakallardan kaçının” diye ekliyor. “Sadece çenenizin olmadığı gerçeğini vurguluyor.”

Dikdörtgen / Dikdörtgen

Saç Kesimi

Thad, “Dikdörtgen bir yüzle birkaç şeye dikkat etmelisiniz çünkü yüz genişliğinden daha uzundur” diyor. “Başınızı daha uzun ve daha ince gösteren saç ve sakal stillerinden kaçınmak istiyorsunuz,” yani Beaker efektinden kaçınmak istiyorsunuz.

Bu amaçla Thad, başınızı uzattığı için üstte çok fazla uzunluk bırakan saç stillerinden ve yanlarda gerçekten kısa olan saç kesimlerinden kaçınmanızı önerir, çünkü bu başınızı daha ince gösterir. Temel olarak, üstte çok uzun olmayan ve yanlarda çok kısa olmayan bir şey için çekim yapmak istersiniz. Üstte orta uzunlukta ve yanlarda dokulu saç kesimi en iyi seçeneğiniz olacaktır. Klasik bir yan kısım, kenarları daha uzun tuttuğunuz sürece dikdörtgen yüzlü erkekler için iyi çalışır. Saçaklar yüzünüze biraz genişlik katacaktır, bu yüzden bunu da düşünün. 

Sakal uzatmak istiyorsan kısa tut. Uzun bir sakal sadece yüzünüzün daha ince görünmesini sağlar. 

Elmas

Saç Kesimi

Elmas şeklinde bir yüze sahip erkeklerin elmacık kemikleri geniş, ancak çene ve kaş çizgileri dar. Yüzünüzü daha oval görünmesi için Thad, alnınıza genişlik katacak bir saç kesimi yapmanızı önerir. “Elmas şeklindeki yüzü olan bir adamın sivri, dar bir alın başı vardır. Bunu azaltmak için, saçak kesimi veya dokulu bir ürün gibi oraya biraz hacim katan bir saç kesimi yapın. ” 

Kaçınılması gereken bir şey, kısa kenarlı bir saç kesimidir. “Bu sadece alnınızın darlığını vurgulayacak,” diyor Thad. 

Thad ayrıca elmas şeklindeki yüzleri olan erkeklere sakal önermekten hoşlanıyor. “Güzel ve dolu bir sakal, elmas şeklindeki bir yüzdeki sıska çene hattını genişletebilir,” dedi Thad bana. “Bunu alnınıza biraz genişlik katan bir saç kesimi ile birleştirin ve elmas şeklindeki yüzünüz daha çok o ideal oval gibi görünmeye başlayın.”

Üçgen

Saç Kesimi

Üçgen yüzler geniş bir çene çizgisiyle başlar, elmacık kemiklerinde biraz daralır ve sonra alında daha da daralır. Thad, “Üçgen şeklindeki bir yüzün sivri görünümünü azaltmak için yanlara hacim ve uzunluk eklemek istiyorsunuz,” diyor. Fransız mahsulleri, dokulu tüyler ve saçaklar bunu yapabilir. Üçgen şekilli yüzleri olan erkekler daha uzun, daha dolgun ‘dozlarla iyi görünecekler. Wayne Coyne’u Flaming Lips’ten düşünün. O çılgın bilim adamı, rock ‘n roll bakışı. 

Thad, üçgen şeklinde yüzleri olan erkeklerin sakallardan kaçınmasını önerir. “Sakal, zaten geniş olan çenenizi daha geniş gösterecek ve alnınızın daha da dar ve sivri görünmesini sağlayacaktır” diyor. Yüz kılı istiyorsan, biraz kirli sakal sür.  

Yüz şeklinizi ve bunun için en iyi saç kesimini belirlerken, berberinizden / stilistinizden tavsiye isteyebilirsiniz. Ne yazık ki, aslında hepsi bu belirlemeyi yapma konusunda çok usta değil. Yukarıdaki bilgilere dayanarak bir plan bulmak ve hazırda belirli bir istekle başlamak daha iyidir. 

https://www.salontercihim.com/