sac-dokulmesi

Saç dökülmesi

Kadınların yaklaşık% 50’sini etkileyen saç dökülmesi olması gerektiği kadar sık ​​konuşulmamaktadır. Tek iplikçiklerden duşunuzda kalan topaklara kadar bir şey görmek üzücü olabilir ve ikinize de ihtiyacımız yoktur!

Ancak çoğu zaman, saç dökülmesi mükemmel doğal ve sağlıklıdır, bu yüzden saç dökülmesi ve ne kadar saç dökülmesi normal olduğu ile ilgili sorulara bazı cevaplar verilmiştir.

saç dökülmesi

Ne Kadar Saç Dökülmesi Normaldir?

Günde 80-100 saç dökülmesi normaldir. Aslında, bazı insanlar için her gün 150’ye kadar iplikçik çıkıyor ve bu hala normal kabul ediliyor.

Uzun saçlarınız varsa, 100 kılın sarıldıklarında ve düz veya düz olmalarından daha fazla kıvrıldıklarında çok daha fazla görüneceğini unutmayın.

Ve bazı müstakil kılların tarzınıza yapışabileceğini unutmayın, bu yüzden saçınızı yıkamak söz konusu olduğunda, duş zeminde beklediğinizden çok daha fazla saç olacaktır.

Düz saçlarınız varsa, gün boyunca saçlarınızı kaybedersiniz. Onlar da oldukça kolay düşecekler ve bu nedenle saçınızı yıkarken saç dökülmesini gerçekten fark etmeyebilirsiniz. Kıvırcık kızlar için, saçlarımızda çok fazla karışıklık olduğu için gevşek kıllar ayrılır, ancak kıvrımda kalabilirler.

Ve böylece sadece bir kez saçımızı yıkadığımız zaman saçımızı yıkadığımız zaman fark ediyoruz. Ayrıca saçınızı sadece her üç veya dört günde bir yıkıyorsanız, duşta 300-400 saç çıkmasını beklemelisiniz.

saç dökülmesi

SAÇ DÖKÜLMESİ KONUSUNDA NE ZAMAN ENDİŞELENMELİSİNİZ?

Saç dökülmesinde önemli bir artış fark ettiyseniz, o zaman dikkat etmeye başlamalısınız. Bununla birlikte, saç dökülmesine neden olabilecek birçok şey vardır ve çoğu düzeltilebilir, bu yüzden çok endişelenmemelisiniz.

En büyük tetikleyicilerden biri stres, bu yüzden endişe verici çünkü sorunu birleştiriyor.

Düşük demir gibi bazı eksiklikler de saç dökülmesine neden olabilir ve önemli kilo alımı veya kilo kaybı da hava büyümenizi etkileyebilir.

Tiroid rahatsızlığım var ve tiroidim dengesiz olduğunda, hemen söyleyebilirim çünkü saçlarımda farkettim.

Önemli bir saç dökülmesi farkı fark ederseniz, kesinlikle gidin ve doktorunuzu görün ve sorunu tespit edip edemeyeceğinizi görmek için bazı kan testleri isteyin.

Tabii ki, saç dökülmesine neden olabilecek alopesi gibi mutlaka tedavi edilemeyen veya iyileştirilemeyen durumlar vardır. Bununla birlikte, burada Sürdürülebilir Salonlar tarafından alopesi ve hepimizin nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında sorması zor soruları açıklayan bir videoya bağlandım .

Saç dökülmesini fark ederseniz, yapılacak ilk şey panik değildir ve yalnız olmadığınızı bilmektir. Kadınların yarısından fazlası saç dökülmesinden etkilenir, bu yüzden durumu izleyerek başlayın ve kötüleştiğini görürseniz, lütfen doktorunuza danışın.

Umarım bu, bu sorunla ilgili endişelerinizi veya endişelerinizi gidermeye yardımcı olmuştur veya en azından sizi doğru yöne yönlendirmek üzereyim.

Bu, saç ve saçla ilgili konularda yayınladığım bir dizi Soru-Cevap hikayesinin bir parçası. YouTube dizime göz atabilir ve buradan kanalıma abone olabilir veya blogdaki diğer haberleri buradan takip edebilirsiniz .

Ve her zaman olduğu gibi, saç dökülmesi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen yorumlarda bana sordu.