sac-bakimi-nedir

Saç Bakımı Nedir : 13 Püf Noktası

1. Saçınızı Düzenli Olarak Yıkayın

Saçınızı düzenli olarak yıkamak, saç derinizin ve saçınızın kirden ve fazla yağdan arındırılmasını sağlar. Ancak doğru sıklık saç tipinize ve kişisel tercihlerinize bağlıdır. Aşırı kuru saçlarınız varsa, yıkamanızı haftada iki kez ile sınırlayın. Yağlı bir saç derisine sahipseniz , saçınızı birkaç gün yıkamak yardımcı olabilir.

2. Kimyasal İçermeyen Şampuanlar Kullanın

Saçınıza zarar veren tüm çevresel faktörleri gerçekten kontrol edemezsiniz, ancak kontrol edebileceğiniz şey, kullandığınız türden şampuanlardır. Şampuanınızdaki kimyasal sayısı ne kadar az olursa saçınız o kadar sağlıklı olur. Saç tipinize uygun nazik şampuanları tercih edin.

Şampuanlardaki sülfatlar ve parabenler sırasıyla köpürmek ve korumak için kullanılır, ancak zamanla cilt tahrişine neden olabilir ve hormonal bozulma riskini artırabilir.

3. Doğru Koşullandırın

Saç kreminiz, saçın düz ve yönetilebilir olmasını sağlayan bileşenler içerir. Saçınızı çevresel etkenlerden ve ısıyla şekillendirmeden korur. Ancak saç derinize değil, sadece saç uçlarına uygulanmalıdır. Ayrıca, uygulamadan sonra iyice duruladığınızdan emin olun.SkinKraft, cilt bakım ürünlerine verdiğiniz yoğun tepkiden sonra yakın zamanda saç bakımı çözümlerine başladı. Kişiselleştirilmiş bakım rejiminizi almak için birkaç soruyu yanıtlayın. 

saç

4. Saçınızı Doğal Olarak Kurutun

Biliyoruz. Fön ile kurutma, saçınızı ekrandaki idolünüzünki kadar güzel yapar. Ancak aşırı sıcak şekillendirme saç derinize zarar verebilir. Tarz vermen gerekiyorsa, bunu önemli olaylarla sınırla. Şampuandan sonra havayla veya havluyla kurutmak en iyi yoldur. Asla ıslak saçta uyumayın veya ıslak saçı taramayın. Bir havluyla sertçe ovmak saçınızın kütikülüne zarar verebilir. Nazik olmak.

5. Saçınızı Düzgün Yağlayın

Yağlama ve masaj gibi şampuan öncesi bakımlar saç derisindeki kan dolaşımını iyileştirir, kaslarınızı gevşetir, parlaklığı artırır ve saçı besler. Aynı zamanda nem içeriğini geri kazandırır, uzamasını sağlar ve kırık uçları onarır. Hindistan cevizi yağı, badem yağı, zeytinyağı, hint yağı ve benzerlerinden seçim yapabilirsiniz. Saçınızda mineral yağ kullanmaktan kaçının.

Profesyonel İpucu:

Arada bir, ılık yağ sürün ve yağın kendi yolunda çalışması için başınızı bir havluya sarın. Şampuandan önce saçınızın kütikülünü yatıştırmak için bir maske düşünün. Şampuan uygulaması sırasında saç telleri arasındaki sürtünmeyi azaltmaya yardımcı olur.

6. Geniş dişli Tarak Kullanın

Islak saç kırılgandır ve kırılmaya eğilimlidir. Saçınızın kurumasını bekleyin ve ardından geniş dişli bir tarak kullanarak saçınızı fırçalayın. Bu tür bir tarak saçınızın zarar görmesini engeller.

7. Saçınızı Doğal Şekilde Şekillendirin

Bu muhteşem bukleleri veya mükemmel dalgaları kim sevmez? Ancak bunları saçınızı ısıya maruz bırakmadan elde edebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Hala bir bukle maşası veya düzleştirici veya fön makinesi kullanmak istiyorsanız, önce iyi bir ısı koruyucu seruma yatırım yapın.

8. Saçınızı Düzenli Olarak Düzeltin

Kırık uçlardan kurtulmak için saçınızı 6-8 haftada bir düzeltin . Kırık uçlar, saçın ısıyla şekillendirme, kirlilik, sigara, stres vb. Nedenlerle zarar görmesi durumunda oluşur. Düzeltme, sihirli bir şekilde saçın daha hızlı uzamasını sağlamaz. Saç uzaması kafa derisi seviyesinde gerçekleşir, ancak düzeltme sağlıklı saçları garanti eder.

9. Daha Fazla Su İçin

Harici hidrasyonla birlikte dahili hidrasyon, dengeli ve sağlıklı saçların anahtarıdır. Nemlendirici bakım ürünleri ve yağları kullanıyor olabilirsiniz, ancak her gün en az 3 litre su içmek iyi bir sağlığı sağlar.

10. Sağlıklı Beslenin

Saç bakımı ve cilt bakımı hakkında yazdığımız sürece ‘ne yersen osun’ diye tekrar etmeye devam edeceğiz. Saçınız proteinlerden ve amino asitlerden yapılmıştır. İyi büyümesi ve kendini sürdürmesi için doğru beslenmeye ihtiyacı var. Yumurta, çilek, fındık, balık, yeşil yapraklı sebzeler, tatlı patates sağlıklı saçlar için birçok harika gıdalardan bazılarıdır.

11. Saç Kapakları / şapkaları kullanın

Güneş ışığının cildinize zarar vermesi gibi saçlarınız için de geçerlidir. Sert güneş ışınları saçınızdaki nemi gidererek saçınızın zamanla kurumasını, kırılgan olmasını ve zarar görmesini sağlayabilir. Saçınızı bu hasardan korumak için dışarı çıkarken şapka kullanın. Yüzme havuzundayken saçlarınızı kapaklarla koruyun. Klorlu su saçınız için kötüdür.

12. Saç Bantları Kullanın

Açık saçlarımızı göstermeyi seviyoruz, ancak saçların çevresel saldırganlara maruz kalmasını sınırlamak için bantları kullanıyoruz. Plastik olanlar yerine kumaş bağları kullanın. At kuyruğu veya başka bir modeli yaparken saçınızı çok sıkı çekmeyin.

13.Kurutmak İçin Saç Sarısı Veya Eski Tişört Kullanın

Bu yeni. Tişörtünüz ıslak saçınızı saça zarar vermeden kurutmak için kullanılabilir. Geleneksel havlular saç tırnak etlerinde sertleşir ve zamanla saçınıza zarar verir. Yumuşak, eski tişörtlerinizi bundan sonra saklayın!

https://www.salontercihim.com/