ombre-sac-nedir

Ombre Saç Nedir, Nasıl Yapılır, Renkler İle Uyumu ?

Ombre saç , yıllardır en popüler saç rengi trendlerindenbiri olmuşturve yakın zamanda hiçbir yavaşlama belirtisi göstermemektedir. Ombré saçın bu kadar popüler bir saç rengi trendi  olmasının nedenlerinden biri,az bakım gerektiren bir görünüm olmasıdır. Saçınızın sadece uçlarını boyadığınız için, sık sık kök rötuşları yapma konusunda endişelenmenize gerek yok. Daha da iyisi, ombré saç elde etmek için salona gidebilirken, aslında doğru ombré saç boyasıyla evde kendin yap ombre saç yapmak mümkündür (aklınızda bulundurun, muhtemelen açıcı kullanmanız gerekecektir). Evde saçı nasıl ombré yapacağınızı öğrenmek için okuyun.

OMBRÉ SAÇLARINA GİRMEDEN ÖNCE BİLMENİZ GEREKENLER

Ombré saç, az bakım gerektiren bir saç rengi seçeneği olabilir, ancak bu, ombré saç elde etmenin dünyadaki en kolay işlem olduğu anlamına gelmez. Ombré saç, açık uçlarla işaretlenir ve bu, ağartmanın boyama işleminin bir parçası olduğu anlamına gelir. Başlangıç ​​renginiz ne kadar koyu olursa (örneğin, koyu kahverengi saç veya siyah saç ), istediğiniz görünümü elde etmek için o kadar uzun zaman alabilir.

EVDE SAÇ NASIL OMBRÉ

Evde ombre saç yapmayı öğrenmek istiyorsanız, size öğretebileceğimiz iki seçenek vardır: biri ağartıcılı ve diğeri olmadan.

AĞARTICI ILE OMBRÉ SAÇ NASIL YAPILIR

Ombre saç trendini birkaç günden fazla sallamak istiyorsanız, saçınızı hafifletmek için açıcı kullanmak gitmenin yolu olacaktır. İçin Reach ombre Bleach L’Oréal Paris Colorista Bleach her şeyi ile Ombre saç almak gerekir geliyor. Bu ombré saç boyası kitiyle, tercihlerinize bağlı olarak son görünümünüzü özelleştirebilir ve ince veya cesur olabilirsiniz. Ağartıcıyı uçlarınıza sürmek için verilen talimatları izlediğinizden emin olun, ardından güzel ombré’nizi gösterin!

Ağartma işleminden sonra görünümünüzün tam olmadığını düşünüyorsanız, açık uçlarınızın üzerine renk veya toner uygulayabilirsiniz. Uçlarınızı eğlenceli bir tonla dönüştürmek için L’Oréal Paris Colorista Yarı Kalıcı Saç Rengi’nin bir tonu gibi yarı kalıcı saç boyası kullanmayı düşünün .

Tonlamaya gelince, bu, ombre’nizi daha soğuk tonlu bir görünüme dönüştürmenize yardımcı olabilir. Bir kullanabilirsiniz evde saç boyası veya aranız basit tutmak tonlama şampuan combats ve nerdeyse söyledi.

Ombre

GEÇiCi SAÇ BOYASI ILE OMBRE SAÇ NASIL YAPILIR

Açıcı ile oynamaya tam olarak hazır değilseniz, herhangi bir taahhütte bulunmadan ombre saçı denemek için geçici saç rengini kullanabilirsiniz. L’Oréal Paris Colorista Saç Makyajı Geçici 1 Günlük Saç Rengi Spreyi ve L’Oréal Paris Colorista Saç Makyajı Geçici 1 Günlük Saç Rengi çizgilerinden en sevdiğiniz rengi seçin ve orta uzunluktan uca uygulayın, yoğunlaşmaya özen göstererek degrade efekti için uçlarınızda renk. Bu renkler tek bir şampuanla yıkanır, böylece hemen hemen her gün yeni bir ombré görünümünü deneyebilirsiniz.

6 OMBRÉ SAÇ RENGİ DENEYİN FİKİRLER

Klasik sarı saçlı ombré saçlara en aşina olsanız da, bu vurgulama tekniğine gelince çok daha fazla renk seçeneği vardır. Biraz inspo ister misin? İşte denemek için altı ombré saç rengi fikri.

# 1. SARI OMBRÉ SAÇ

Bu bakışı zaten bildiğiniz için önce onu ele alacağız. Klasik bir görünüme sadık kalmayı tercih ederseniz, sarı ombré saçların kalbimizde her zaman özel bir yeri olacaktır. İster sarı saçlı başlıyor olun, ister doğal olarak koyu renkli telleri hafifletmek için az bakım gerektiren bir seçenek arıyor olun, yanlış gidemezsiniz.

# 2. GRİ OMBRÉ SAÇ

Yeleğinize modaya uygun bir güncelleme vermek istiyorsanız, gri ombré saçtan başkasına bakmayın. 2020’nin en sıcak görünümlerinden biri olan bu, ombré saç boyama tekniğini denerken bir ifade vermenin mükemmel bir yoludur.

# 3. KIRMIZI OMBRÉ SAÇ

Başka bir moda seçeneği olan kırmızı ombré saç, zayıf kalpliler için değil. Bu cesur renk, siyah ve koyu esmer telleri olanlarda özellikle muhteşem görünüyor, ancak herkes için gurur verici bir varyasyon var!

# 4. PEMBE OMBRÉ SAÇ

Renkle oynamayı seviyor musunuz? Pembe ombré saç hayranı olacağınızdan emin olabilirsiniz! Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında bu eğlenceli renk seçeneğini çok seviyoruz.

# 5. KISA SAÇ ÜZERİNDE OMBRÉ

Uzun, akan iplerle eşleştirilmiş ombré saçları görmeye alışkın olsanız da, bu renklendirme tekniğinin uzun kilitleri olanlara bırakılması gerekmez! Evet, kısa saçlarınız varsa, yine de DIY ombré saç rengini sallayabilirsiniz.

Ombre

# 6. SİYAH SAÇ ÜZERİNDE OMBRÉ

Normu bozmaktan bahsetmişken, siyah saçlı olanlar bir ombré saç renginin ulaşılamaz olduğunu hissedebilirler. Bu doğru değil! Siyah saçlı ombré elde etmek söz konusu olduğunda epeyce seçenek var ve muhteşemden başka bir şey değiller.