nail-art-nedir

HAYAL GÜCÜNÜN EN SEVDİĞİ ALAN: NAİL ART

Hayal gücünün en sevdiği yer, çünkü sınırsız renk ve tasarım yapabileceğin 10 parmağın var. 

Düşüncesi bile güzel değil mi? Makyaj artık tırnaklara kadar uzandı. Tırnak sanatı, moda dünyasında en göz alıcı kısım haline geldi. 

Tırnaklarınıza dekoratif desenler yapmanız, günlük görünümünüze hava katmanın en eğlenceli yoluna dönüştü.

Tırnak sanatı piyasada bulunan çeşitli malzemeleri aynı şekilde kullanarak  kişinin tırnaklarını süsleme sanatıdır. Günümüzdeki teknoloji sayesinde kişinin kendi seçtiği tasarımları tırnaklarında sergilemesini mümkün kılmıştır.

Nail artta hayal gücünü kullanmak sınırsız. 🌈

TIRNAK BAKIMINDA NEREDEN NEREYE…

Önceden manikür veya pedikürle yapabileceğimiz şeyler kısıtlıydı. En fazla düz renk bir oje sürülebiliyordu.

Ancak artık durum böyle değil. Günümüz çağında insanların tırnaklarında gösteriş yapabileceği sanat sadece hayal gücü ile sınırlıdır.

Başka bir deyişle tırnaklar, mevcut çok çeşitli seçeneklerden, kişinin yaratıcılığını hangi şekilde olursa olsun ifade edebileceği geniş bir tuval haline geldi. İnsanlar artık tırnaklarını mevsimin renklerine ya da elbiselerinin renklerine uydurmaya çalışıyor.

Sonbaharda mesela, tırnaklar hemen kahverengi oluyor. Solmuş yaprak desenleri ekleniyor.

Günümüzde tırnak sanatı her yerde çok revaçta. Okul, ofis, düğün, parti gibi bir çok yere ayak uydurabilecek bir sanat haline geldi.

NAİL ART TARİHİ

Modern tırnak sanatının kökeninin Japonya’da olduğuna inanılıyor. Eriko Kurosaki, Junco Ogava ve Michiko gibi tüm dünyada tanınan tırnak sanatçıları japonlardır.

Aslında Hindistan’da kınadan tırnak tasarımı yapılırdı. Oldukça popülerdi. Belkide günümüzde hala kullanıyor olabilirler. Bazı Hint kabileleri benzersiz tırnak süslemeleri ile ünlüydü.

Tırnak sanatı, son on yılda dünya çapında çok popüler hale geldi. İster elinizin ucunda olsun, ister ayaklarınızın ucunda olsun. Nail Art bir moda ikonu haline gelmiştir. Bu durumu kabul edelim bence artık. 

NAİL ART ÇEŞİTLERİ

Tırnak Boyama: Tırnak boyamak geleneksel ve sıradan bir yöntem haline geldi. Günümüzde bir kişinin tırnaklarına boyanabilecek çok çeşitli tasarımlar bulunmaktadır. Tırnak boyama işlemi özenti bir iştir ve yetenekli bir tırnak sanatçısı tarafından yapıldığında en iyi sonuçları verir. Ojenin  üzerine şeffaf vernik uygulanması, ürünün uzun süre dayanmasını sağlar.

Süslemelerin Uygulanması:  Bazı insanlar tırnaklarını farklı süslemeler kullanarak süslediklerini biliyoruz. Bu süslemeler sim, boncuk, tüy, taş, veya çiçeklerden herhangi bir şey olabilir. Tırnağın yüzeyine yapıştırılır. Değerli taşlarda kullanılabilir.  Tırnak sanatı ayrıca boya ve çeşitli süslemelerin bir kombinasyonudur. Çıkartmalar ve taşlar en popüler kombinasyonların bazılarıdır. 

Piercing: Tırnak delme, günümüzde çok popüler olan başka bir tırnak sanatı şeklidir. Vücudun başka herhangi bir bölümünü delmeye benzer bir şekilde tırnağı delme ve içine bir parça mücevher takma eylemini ifade eder.

Tırnak piercinginde genellikle küçük yüzükler ve diğer küçük takılar tercih edilir.

Akrilik Tırnaklar: Akrilik tırnak kullanmak, tırnakların daha uzun ve daha doğal görünmesini sağlamanın mükemmel bir yoludur. Akrilik malzemeden yapılan yapay tırnaklar kişinin doğal tırnaklarına yapıştırılarak daha uzun bir görünüm 

kazandırılır. Bu tırnaklar değiştirilebilir ve son derece doğal bir görünüm sağlar. 

Size ilham olabilecek nail art tasarımlarını buradan bulabilirsiniz. https://makyaj.com/herkesin-denemesi-gereken-10-yaratici-nail-art-fikri

Nail art yaptırmadan önce, işlemin tamamen hijyenik ve güvenli olması gerekiyor. Tanınmış bir nail art stüdyosu ve tırnak sanatçısı seçmeniz gerek. Ayrıca kullanılan tüm ojelerin süslemelerin, sağlık ve güvenlik standartlarına uygun olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Bu adımları düzenli takip ettiğiniz sürece tırnaklarınızın göz alıcı ve şık görünmemesi için hiçbir nedeniniz kalmayacaktır. 

Diğer bloglarımıza da göz atabilirsiniz. https://www.salontercihim.com/blog