masaj-sac-derinize-nasil-yapilir

MASAJ SAÇ DERİNİZE NASIL YAPILIR

Farklı ürünler ve saçlarınızı şekillendirmek için birçok ipucu ile geliyoruz, ancak size göstermek istediğimiz temel bir teknik var. Masaj tekniği; Güzel ve sağlıklı bir saç yetiştirmek ve saç yağı gibi ürünleri daha etkili kullanmak için bir numaralı ipucum.

Evet ; Kendine saç masaj yapmaktan bahsediyoruz.

Saç büyümesini uyaran saç derisine ve saç köklerine kan akışını teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda folikül sağlığı, yağ yağı üretimi ve daha sağlıklı saçlara yardımcı olur. Aynı zamanda harika hissediyor ve rahatlamanıza ve yok etmenize yardımcı oluyor – kimin buna ihtiyacı yok?

Başınız, kendinize masaj yapmanız için vücudunuzun en kolay kısmıdır, bu yüzden mazeret yoktur. Alternatif olarak, bu bir arkadaşınızla veya çocuklarınızla yapabileceğiniz bir şeydir ve eşinizle bağlantı kurmanın harika bir yoludur.

Ancak bunu tek başınıza ya da başka biriyle yapsanız da, kafa masajları günlük saç rutininizin bir parçası olmalıdır. Günün sonunda kafa derime masaj yapmayı seviyorum, bu yüzden biraz stres giderici olarak ikiye katlanıyor.

Yağla veya yağsız çalışarak, başınızı kabaca bölmelere ayırın ve her bölüme hafifçe masaj yapın. Saç derinize tek elle ya da her ikisiyle masaj yapabilirsiniz. Sonunda boynunuzun tabanına masaj yaparak bitirin.

Masaj yaparken saçlarınızın karıştığını görürseniz, parmaklarınızı saçlarınızın arasından geçirmeye çalışmayın. Kırılmaya ve düğümlere neden olmanız muhtemeldir – ve sonuçta masajdaki tüm rahatlatıcı hisleri de geri alın! Anahtar halinde küçük bölümlerde çalışma.

Parmaklarınızı nazikçe saçınızdan çıkarın ve önce parmak uçlarınıza tekrar girin. Tabii ki, kafa masajlarının sahip olduğunuz herhangi bir stili bozması muhtemeldir, bu yüzden bunu günün sonunda yapmayı seviyorum.

masaj

Masaj İle Saç Yağları

Saç yağı kullanıyorsanız, tüm kafanız için sadece birkaç damlaya ihtiyacınız olduğunu unutmayın. İnsanların yağ gibi ürünlerle yaptığı en yaygın hatalardan biri çok fazla kullanmaktır. Bu saçınızın yağlı ve gevşek görünmesini ve hissetmesini sağlayacaktır.

Darshana saç yağı kullanmanızı tavsiye ederim . Unutulmaması gereken önemli olan şey saç yağının daha çok ‘kafa derisi yağı’ olması ve saçlarınız yerine saç deriniz için iyi olan besinlerle dolu olmasıdır.

Yani parmaklarınızın ucunda birkaç damla ile yağı küçük dairesel hareketlerle kafa derinize masaj yapın. Başınızın dört bölümünün her birinin sonunda, yağın bir kısmını dağıtmak için parmaklarınızı saçınızın orta uzunluklarından hafifçe geçirin.

Çok fazla boş zamanımız olmadığını biliyorum, ama bunu TV izlerken ya da yatağa yerleşirken bile yapabilirsiniz. Yedeklemek için sadece bir dakikanız olsa bile, olabildiğince fazla zaman ayırın.

Bunu şimdi yapmaya başlayın ve bir fark görürseniz ve hissediyorsanız bana bildirin. Saçınızın nasıl göründüğünü görmek için birkaç hafta sonunda duymak isterim.

https://www.salontercihim.com/