kivircik-saclarda-kok-hacmi

KIVIRCIK SAÇLARDA KÖK HACMİ NASIL ELDE EDİLİR

Kıvırcık saçlarınız olduğunda, insanlar otomatik olarak çok fazla hacme sahip olmanız gerektiğini düşünür, ancak her zaman böyle değildir. İnce kıvırcık saçlarınız veya uzun kıvırcık saçlarınız varsa, köklerden hacim almak oldukça zor olabilir.

“köklerde hacim olmayan kıvırcık saçlarım var ama hala hacim yok, kıvrımı köküne nasıl getireceğinize dair ipuçlarınız var mı?”

1. KIVIRCIK SAÇLARINIZI ATTIĞINIZ YÖNÜ DEĞİŞTİRİN

Genellikle saçımızın otomatik olarak ayrılmayı sevdiği bir yer vardır ve düzenli olarak ayrılmaya eğilimlidir..

kıvırcık

Ancak bunu kafanızın diğer tarafına değiştirirseniz, anında kök hacmi artışı elde edersiniz. Saçlarınız, parçanızın normal olarak oturduğu yerde daha düz büyümeyi ‘öğrenmiş’ olacaktır, bu nedenle parçanızı değiştirmek, normalde ayakta durmak için düz duran saçlara sormanız anlamına gelir. Sonuç: hacim.

Saçınızı diğer tarafa atmaktan hoşlanmıyorsanız, sorun değil, sadece parçanızı biraz hareket ettirmeyi deneyin – belki biraz daha derine veya merkeze daha yakın hale getirin ve orada hemen bir miktar hacim göreceksiniz.

2. SESİ KISIN

Daha önce Deva kliplerini duymadıysanız, bu teknik için uzmanlaştıkları Deva Curl Kliplerini kullanan bir Kıvırcık Kız Yöntemi’ne dayanmaktadır.

Sadece aynı şeyi yapan normal pin kıvırmak klipleri kullanıyorum – saçlarınızın doğal olarak kurumasına izin verirken klipler buklelerinizi köklerden tutar. Alternatif olarak, işlemi hızlandırmak için bir difüzör kullanabilirsiniz.

Bu yöntem benim için gerçekten işe yarıyor, ancak saçınızın farklı bölümlerindeki klipleri denemeniz ve denemeniz ve sizin için gerçekten neyin işe yaradığını görmek için farklı miktarlarda saçları kırpmanız gerektiğini buldum.

kıvırcık

3. SAÇINIZI BAŞ AŞAĞI DİFFÜZ

Hava kurumasına izin verdiğimde saçlarım köklerde genellikle çok düzdür, ancak bir difüzör kullanarak ve başımı baş aşağı tutarak saçlarımı hacimce kurutabilirim. Demek istediğim saçlarımın kökünde daha fazla hacim var çünkü kuruturken düz koymak yerine doğrudan kafamdan takılıyor.

Saçınızda çok fazla ısı kullanmak istemiyorsanız, doğal olarak hava kurumasına izin verebilir, sonra biraz ısı ile patlayabilir ve sonra ayarlamak için serin bir atış yapabilirsiniz. Köklere gelen biraz ısı bile onları kaldırmaya yardımcı olur, ancak soğuk hava atışı saçın ‘esnekliğini’ azaltır ve pozisyonunu biraz daha iyi tutar.

4. HACİM TOZLARI

Hacim tozları köklerde anlık hacim için sihirli bir numaradır. Kıvırcık Kız Metodu ile senkronize olmayan bazı malzemeler içeriyorlar, ancak bu yüzden mektuba CG Metodunu takip etmiyorum.

Bu tozlar düz saç problemini gerçekten çözer ve onlar da hızlıdır, böylece harika saçlara sahip olabilir ve hızlı bir şekilde kapıdan çıkabilirsiniz.

5. KIVIRCIK SAÇLARINIZI ŞEKİLLENDİRİN

Hacim tozlarını denemek istemiyorsanız, eski okula gidin. Saçınızın köklerinde ince bir tarak ve sırt tarağı alın. Eğer nazikseniz, bu gerçekten saçınıza zarar vermez ve tam olarak ihtiyacınız olan yerde hacim artışı sağlar.

Saçınızın arkasında veya daha fazla hacim istediğiniz yerde çalışın, ancak parça çizginizden ve saç çizginizden kaçının ve sadece alt tabakaların altını taraklayın. Ardından, taramayı bitirdikten sonra, bitmiş buklelerinizi üste koyabilirsiniz.