kivircik-saclar-icin-en-iyi-sac-kesimi

SAÇ MODELLERİ: KIVIRCIK SAÇLAR İÇİN

En çok tartışılan konulardan biri olan kıvırcık saçlar için en iyi saç modelleri hangisi ?. Birisi son zamanlarda koştuğum Good Hair Soru-Cevap serime bu soruyu gönderdiğinde şaşırmadım ve bununla başa çıkmak için biraz gerginken, sizinle paylaşmak istediğim bazı ipuçları var.

Öncelikle kuaför olmadığımı açıklamak istiyorum; Kıvırcık saçlı bir insanım, yıllar boyunca birçok kuaföre gitmiş ve birçok farklı teknik görmüş ve denemiştir.

Kuaför olan birçok harika arkadaşım var ve sektöre karşı büyük saygım var.

saç

İşte bence kıvırcık ve dalgalı saçlar için en iyi saç kesimi teknikleri ve stilleri, ayrıca kıvırcık saçları kesmek için bazı popüler yollar her ne pahasına olursa olsun kaçınmalısınız.

Aşağıdaki kıvırcık saçlar için saç kesimleri hakkında konuşurken videoma göz atın veya daha fazla ipucu için okumaya devam edin.

1. HER ZAMAN KIVIRCIK BİR UZMAN GÖRMENİZ GEREKMEZ

Evet, kuaförün eğitildiği farklı standartlar var ve kıvırcık bir saç uzmanının yardımcı olabileceğini görürken, her zaman harika bir saç modelleri alacağınızı garanti etmeyebilir.

Birçok kıvırcık eğitim becerisi biraz modası geçmiş gibi görünüyor. Bu yüzden sizi dinlemek ve saçınızı anlamak için zaman ayıran bir kuaför göreceksiniz, belirli bir uzmandan çok daha değerlidir.

2. SAÇ TA ISLAK KESİMLER VE KURU KESİMLER

Kuaför endüstrisinde, ıslakken saç kesmek oldukça standarttır. Kıvırcık kızlar arasında kuru bir saç kesimini tercih etmek için bir hareket var. Saç kıvırmayı kıvırmak için kesildikleri yer burası. Bazı avantajları vardır, ancak bazı dezavantajları da vardır.

Şahsen ıslak kesimleri tercih ederim, çünkü daha eşittirler ve bana çok yönlülük verirler. Ve kuru kesimlerde buklelerim asla aynı olmadığından, her zaman düzensiz bir şeyle sonuçlanırım.

Kıvrılma şeklinize bağlı olarak, bu sizin için çok farklı olacaktır ve kuru kesimleri tercih edebilirsiniz.

saç

3. DEVACUTS

Bu kıvırcık saç stiline DevaCut denir, New York’taki Deva salon zincirinden başlatıldı. Bu ayrıca Lorraine Massey tarafından Kıvırcık Kız kitabında resmileştirildi . Bu teknik kuru bir kesimdir, burada kıvrımı kıvırmakla keser, saçlarınızı giderken inceler.

Bu kesimin yararı, çok kısa bir saç kesimi ile sonuçlanma olasılığınızın düşük olmasıdır, çünkü kuruduktan sonra buklelerin büzülme şeklini dikkate alır.

Ancak, benim gibi çok daha ağır saçlarınız varsa ve bukleleriniz günden güne değişebiliyorsa, bu tür bir kesim çok düzensiz bir sonuç verir. Bu oldukça zaman alan bir süreç olabilir ve stilist bu tür randevu için daha fazla ücret talep edecektir.

4. OUİDAD TARZI

Ouidad saç şekillendirme okulu (‘wee-dad’ olarak telaffuz edilir) bir tür melez saç kesimi teorisine sahiptir. Saçınızı şekillendirmek için buklelere dilimleyerek ıslak bir kesim ile başlarlar. Daha sonra kuru kesilir ve tekrar kurularak son kuruduğunda tekrar kesilirler.

Tanıdığım birçok kuaför, bu tarz bir tekniği takip eder – ya da en azından bu çizgiler boyunca, saçlarınız kıvırcık veya düz olsun. Islak kesme ve sonra bir kez kuruduktan sonra, en mantıklı göründüğünden emin olmak için tekrar kontrol edin.

Bu teknikten çevrimiçi olarak çok fazla bahsetmiyorum, ancak birçok farklı bukle tipine ve genel olarak saç tiplerine uyan daha çok yönlü bir kesim olduğunu düşünüyorum.

5. KAÇINILMASI GEREKEN BİR ŞEY: İNCELTME MAKAS

Eğer bu makası salonda gördüyseniz ya da saçınızın yakınında tuttuysanız, makasları incelemek için neden hayır dediğimi hemen biliyorsunuz.

O Farrah Fawcett fiske için 80’lerde çok popüler, bunlar kıvırcık saçları inceltmek istediğiniz makas değildir. Bu makaslarda düzenli bir makas bıçağı ve diğer tarafında tarak benzeri bir bıçak vardır. Saçların yarısını geçerken keserler.

Saçlarınızı inceltecek olsa da, saçlarınızın ince ve lifli görünmesini sağlayan uçlarda çok iyi görünmesini sağlarlar.

6. ‘TEK BOYNUZLU AT SAÇ MODELLERİ

Son zamanlarda bunun YouTube’da çok bahsedildiğini gördüm ve forumdaki bir sürü kıvırcık kız bir ‘tek boynuzlu at kesimi’ yaparak ev saç kesimi hakkında konuştu.

Gerçekten içine girmek istemiyorum çünkü bunu yapmaya teşvik etmek istemiyorum, ama kısaca bunu yapıyorsun: kabaca tüm saçlarını başının üstünde bir at kuyruğuna koy ve sonra doğrudan kes .

Bu tekniğin fikri, tüm katmanların aynı uzunlukta olduğu bir tüylü saç kesimi oluşturmaktır. Çoğu zaman, kendi saçınızı eşit olarak kesmek çok zordur – ya da eğitimli bir kuaför değilseniz başka biri bile.

Sonunda kefal gibi görünen bir şey olacak. Bunu kendi sorumluluğunuzdadır.

saç

EV SAÇ MODELLERİ HAKKINDA EKSTRA BİR NOT:

Kuaför makaslarının yüzlerce dolara mal olmasının bir nedeni var. İnanılmaz derecede keskin ve hassas bir alet.

Evde bir saç modelleri yapabileceğinizi veya evde normal bir makasla kendi bölünmüş uçlarınızı kesebileceğinizi düşünmeyin. Muhtemelen keskin olmayan makas kullanarak daha fazla bölünmüş uç oluşturacaksınız.

Künt makas, saç tellerinizde kör bir kenara neden olur ve bu da daha fazla bölünmüş uçlara yol açar.