kivircik-saclar-icin-bukleler-yapimi

Kıvırcık Ve Dolgun Saçlar için Bukleler Yapımı

Küçük bir çocukken (Tamam, 13 gibi), kıvırcık saçlar için eski bir internet forumuna tökezledim ve “Merhaba. Bukleleri nasıl daha iyi gösteririm? ” Profil resimlerinde mükemmel şekilde tanımlanmış ve kabarık bukleler olan kadınlardan gelen düzinelerce tepki, ürün önerileri, cesaretlendirme sözleri ve en önemlisi, parlak dünyaya giriş.

Bakın, bu andan önce – tanıdığım diğer her uzun saçlı insan gibi – saçlarımı kafamdaki bir havluya çevirerek kurutdum. Ama fark etmediğim şey, saçlarımı sararak (yine, neredeyse tüm insanların yaptığı gibi ), buklelerimin (bükümden) gerilmiş ve kıvırcık (tombul kumaştan) olmasıydı. Sonuç? Ah, tüm hayatım boyunca alışkın olduğum saçlar – ki ilk kez plopediden sonra öğrendiğim gibi inanılmaz derecede vasattı.

Çünkü ol ‘havlu ve büküm yönteminden farklı olarak, plopping, buklelerinizi başınızın üstündeki müstakil bir höyükte kurutmak için bir T-shirt kullanan ve pürüzsüz, kıvrımsız ve şok edici hacimli bırakan bir tekniktir. Yöntem, renk kadınlarının onlarca yıldır bobinlerini sıkıştırdığı doğal saç topluluğundan geliyor. Ve şimdi, interweb’ler sayesinde, tüm kıvırcık kızlar da gerçekten, gerçekten mükemmel saçlara sahip olabilirler. Yani, daha fazla uzatmadan …

Kıvırcık

BUKLELER NASIL YAPILIR

1.Kendinize büyük bir tişört getirin . İnternetin resmi olmayan favori seçimi? Bir XXL uzun kollu pamuklu tişört.

2.Duşa girmeden önce , T-shirtünüzü baş aşağı, yani kollar size en yakın olacak şekilde, banyo tezgahınıza, bir sandalyeye ya da bir tutamda, tuvalet kapağınızın üstüne (hey, hepsi iyi saçlar adına, tamam mı?).

3.Duştan sonra ıslak ıslak saçlarınızı tişörtün ortasına doğru çevirin. Başınız / saçlarınız baş aşağıdayken, gömleğin alt kısmını başınızın üzerine koyun ve yerleştirin (böylece boynunuzun enseğine dokunur ve saçlarınızı tamamen kaplar).

4.Kolları (alnınızın yanında) ve gömleğin arkasını (boynunuzun en ucunda) kavrayın ve başınızın etrafındaki tuhaf saç bezini sıkmak için bunları bükün.

5.Bükülmüş kolları başınızın etrafına sarın ve gömleğin kaymasını veya düşmesini önlemek için yerine bağlayın. Bir çeşit ıslak kask giyiyor gibi görünüyorsanız, tebrikler – doğru şekilde yaptınız.

Kıvırcık

IMAXTREE

Bu noktada, tüm bukleleriniz başınızın üstünde – neredeyse bir demet sıkıştırılmış Slinkies gibi – mükemmel bir şekilde yuvalanacaktır, yerçekimi, nem veya bir havlu pürüzüyle dokunmadan doğal oluşumlarında kurumasına izin verecektir. Bu, gömleği açtığınızda (genellikle çıkarmadan önce iyi bir 20 dakika beklerim), bukleleriniz, herhangi bir kabarma olmadan daha iyi tanım ve hacim ile kurumaya başlamış olacaktır. Büyülü, değil mi?

Tamam, güzel — muhtemelen daha az “büyülü” ve daha fazla WTF-BU BUNU ANLAMI “kafa karıştırıcı”, değil mi? Neyse ki, plopping yapmak gerçekten basittir ve saçlarınızı daha sonra hava ile kurutup kurutmamanıza veya dağıtmanıza bakılmaksızın kıvırma oyununuzu yükselteceğine söz veriyorum.

Sıfır bahane veya tereddütle başlamanız için, aşağıdaki bu iki öğreticiye göz atın (birincisi kısa kollu bir gömlekle nasıl plop yapılacağını gösterir ve ikincisi uzun kollu bir gömlekle nasıl plop yapılacağını gösterir) ve hazır olun gerçekten korkutucu harika bukleler var.

https://www.salontercihim.com/