kis-icin-cilt-bakimi

Kış İçin Cilt Bakımı

Cildinizi parlak, mutlu ve sağlıklı tutmak için bu basit ipuçlarıyla cildinizi ilkbahara hazırlayın. İşte cilt bakımı için bilmeniz gerekenler!

cilt

Pul pul dökülme zamanı!

Kış cildi ne kadar kuruduğu için cilt için çok zahmetlidir. Ancak bahar güneşi geldiğinde, bu eğilimi tersine çevirme zamanı.

Pul pul dökülme, ölü deri hücrelerini yüzeyden uzaklaştırmak için kimyasal veya granül bir madde kullanmak anlamına gelir . Bu hücreler cildin kurumasına ve pul pul dökülmesine neden olur.

Doğal bir eksfoliyant kullanınCildinizin temiz ve hasarsız olması için kış döküntülerini temizlemek .

Bir Cilt Bakım Uzmanına danışın

Herkesin derisi farklı. Yaşadığınız yerden genetik geçmişinize kadar her şeyden etkilenir. Bu yüzden bir cilt bakımı uzmanına danışmaya değer .

Dermetics benzeri şirketler , insanlar için özelleştirilmiş cilt bakımı rejimleri sağlama konusunda uzmanlaşmıştır. Sizi, muhteşem sonuçlar vermesi gereken ürünlere yönlendirebilirler.

cilt

Cilt Bakımı İçin Hafif Nemlendirici

Kış, tüm kuru hava nedeniyle cildinizde böyle tahribatlara neden olur. Ancak, ağır hizmet tipi bir nemlendirici ile yay yapmaya başlamayın. Bunun yerine daha hafif bir şey düşünün.

Hafif bir nemlendirici cilde daha naziktir, ancak yine de aynı düzeyde nemlendirme sağlar. Ayrıca, gözenekleri tıkamaz ve kırılmalara neden olmaz.

SPF İçeren Cilt Bakımı Ürünlerini Seçin

SPF olduğunu biz güneşten kullanın sebebi . SPF içeren kozmetik ürünleri arayın. Bu, tüm yıl boyunca cildinizi korumanızı sağlayacaktır.

UV ışınlarına maruz kalmak sadece cilt kanserine neden olmakla kalmaz, aynı zamanda kırışıklıklara ve ince çizgilere de yol açar, bu nedenle anahtarı yapmaya değer.

Göz Kremi Kullanın

Aşırı şaşılık nedeniyle göz çevresindeki çizgiler ve kırışıklıklar oluşur. Gözlerini kıstığınızı bile fark etmeyebilirsiniz. Tabii ki, bazı insanlar sadece güneş gözlüğü takmanızı önerir, ancak bu istediğiniz sonuçları elde edemez.

Göz serumu, kollajen yıkımı ile savaşarak ince çizgileri ve kırışıklıkları önler. Daima yağlı olmayan bir göz kremi seçin.

Yeni bir diyet düşünün

Bahar genellikle insanların diyetlerini değiştirmeye başladığı zamandır. Diyetiniz kaçınılmaz olarak cilt bakımı bağlıdır.

Antioksidan bakımından zengin yiyecekler ve bol miktarda su içmek, cildinizin sağlığını korumanın tüm yollarıdır. Popüler yiyecekler yapraklı yeşillikler, çilek ve kirazları içerir. Ayrıca çok fazla soda içmekten de kaçınmalısınız.

Yağlı yiyeceklerin de cilde zarar verdiği bilinmektedir.

Kısacası, diyetiniz cilt bakımı anahtarıdır.

Bir Uzmanla Siyah Noktaları ve Beyaz Noktaları Kaldırma

Son olarak, bir kopuş yaşarsanız, asla kendi başınıza siyah nokta ve beyaz nokta çıkarmayı denemeyin. Bu, skarlaşmaya ve daha fazla kopmaya yol açabilir.

Güvenli bir şekilde ve cildinize daha fazla zarar vermeden yapıldığından emin olmak için bir uzmana danışın.

cilt

Son Söz: Cildinizi Sonbahar ve Kış İçin Hazırlamak

Cildinizi ilkbahar ve yaz mevsimlerine hazırlamak için yılın daha iyi bir zamanı olmamıştı.

Araştırmanızı yaptığınızdan ve kullandığınız ürünlerde hangi bileşenlerin bulunduğunu bildiğinizden emin olun. Doğal ürünler her zaman kötü kimyasallarla dolu olanlara tavsiye edilir.

Unutmayın, cilt bakımı sadece birkaç ay değil, yaşam içindir.

https://www.salontercihim.com/