kadin-sac-modelleri

Kadın Saç Modelleri Türleri Nasıl Olmalı ?

Saçlarına yenilik mi katmak istiyorsun? Kısa kadın saç modelleri bakıyorsun ama saç kesimi için tereddüt mü ediyorsun? Saçlarına yeni bir model mi arıyorsun?

Kadın Saç Modelleri Örnekler

Kadın Saç Modelleri

Uzun, kısa ve omuz hizası saç kesim modellerinden bahsettiğimiz bu içeriğimizde merak edilen birçok konuyu ele aldık.

Kısa Kadın Saç Modelleri

Hemen hemen her kadının bir kez de olsa yaptırmayı düşündüğü kısa saç modelleri bilinenin aksine kadınların depresyon kalindeyken yaptırdığı bir işlem değildir. Yüz şekline göre karar verilen ya da sırf değişiklik isteyen kadınlar bu saç modelini kullanmak istemekte. Dolayısıyla kısa saç modeli kadın için her zaman bir depresyon belirtisi değildir.

Kadın Saç Modelleri

Kısa saç modelleri için bir seçenek olan bob saç kesim modelleri, yüzünüzün çeneye kadar olan kısmına kadar uzanan bir modeldir. Bu saç şekli yüzünüzün ortaya çıkmasını sağlıyor. Ayrıca kullanımı da oldukça kolay. Bu saç modelinde saçınıza çok fazla bir işlem yapman gerekmiyor. Doğal haliyle kullanabileceğin gibi hafif bir maşa ya da düzleştirici ile şekil vermen de yeterli.

Bu model uzun saça göre daha az şekil verilebilen bir saç modelidir. Dalgalı ve düz kullanıma ara vermek için saç örgü modelleri iyi bir tercih olacaktır.

Eğer saçın az ise arkadan öne uzayan bob model senin kurtarıcın olacaktır. Küt saç modelleri içinden seçeceğin bu saç kesimi ile saçların daha hacimli bir görünüme kavuşacaktır.

Kısa saç modelleri tercih edilirken kahküllü saç modelleri de ilgini çekiyorsa ve yüzünü vurgulamayı düşünmüyorsan kalın kahküllerden uzak durmalısın.

Uzun Kadın Saç Modelleri

Saçınla vakit geçirmeyi seviyor, onların uzun halini kullanmak hoşuna gidiyorsa uzun kadın saç modelleri tam sana göre. Kıvırcık saç modelleri, ombre saç modelleri, saç örgü modelleri gibi daha fazla kullanım şekli sunan uzun saçlar, kadınların her zaman gözdesi olmuştur. Kolay saç modelleri ile şekil verebileceğin bu saç şekli için küt kadın saç modelleri aksine at kuyruğu, gösterişli saç örgü modelleri ve topuz saç modelleri ile saçınızda doğal değişiklikler yapabilirsin. Topuz saç modelleri için en iyi seçenek olan uzun saçlar kıvırcık kadın saç modelleri ile de daha hacimli bir görünüm elde edecek. Saçların daha belirgin olmasını sağlayan bir diğer yöntem ise saçlarını katlı kestirmenizdir. Katlı saç modelleri saçlarının sönük ve basık görünmesinin önüne geçiyor ve saçlarının daha hacimli görünmesini sağlıyor.

Omuz Boyu Saç Modelleri

Saçlarını kısa kestirmeye cesaret edemediysen ama yeni bir saç modeli istiyorsan omuz hizasında olan saç modeli tam sana göre. Daha genç gösteren bu modelin kullanımı da oldukça kolay. Hemen hemen her saç şeklini rahatlıkla uygulayabileceğin bu model en çok kullanılan saç kesimidir. Toplanmadan kullanabileceğin gibi at kuyruğu saç modelleri de tercih edebilirsin.

Hemen https://www.salontercihim.com/ sitesini ziyaret edin. Dilediğiniz kuaförden randevu alarak saçlarınızı dilediğiniz gibi yaptırın.