jel-tirnak-ile-uzatma-nedir

Jel tırnak ile uzatma nedir, nasıl yapılır ?

Akrilikleri duydunuz. Muhtemelen baskı tırnaklarının adil payını denedin. Ve kesinlikle hayatınızda en az bir kez bir jel manikürü aldınız. Peki, bu tırnak tedavilerinin her biri hakkındaki en iyi özellikleri tek bir hizmette birleştirdiğinizde ne elde edersiniz? Jel tırnak uzantıları . Jel cila ile yapılan aynı jelden yapılır, presleme gibi normal tırnaklarınıza uzunluk katar ve akrilikler kadar güçlü ve uzun ömürlüdür, ancak toz veya sert kimyasallar içermez. Ünlü tırnak sanatçısı Betina Goldstein’a göre, gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, öyle değil . Jel tırnak uzantıları kesinlikle radarınızda bir yeri hak ediyor.

Goldstein, yüksek moda kampanyaları ve dergi fotoğraf çekimleri için tırnak görünümü oluşturmada uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir ve her şeyi yapabilirken – basından tırnak sanatına kadar en karmaşık tırnak sanatına kadar – müşterilerine bir seçenek olarak akrilik sunmayacaktır. . “Hem manikürcü hem de müşteri için zararlıdır ve bitmiş ürün [bana] doğal görünmüyor – Ben tamamen doğal biriyim,” diyor Goldstein Bustle’e. Jel tırnak uzantıları burada devreye girer.

Jel Tırnak

Yapımı:

Uzantıları, sadece onları alan kişi için değil, tırnaklarınızı yapan kişi için de daha sağlıklı,” diyor Goldstein bana Aprés Gel-X uç kitini gösteriyor . Bazen FDA, halkı içindeki kimyasalların ne kadar tehlikeli olabileceği konusunda halkı uyarmaya devam ettikten sonra bazı salonlar tarafından akriliklerin neden sunulduğunu merak ediyor . FDA, metil metakrilat gibi akrilik tırnak çözeltilerinde bulunabilen bazı kimyasalları bile yasakladı. Ancak tırnak endüstrisindeki zayıf düzenleme nedeniyle, bazı salonlar hala onu içeren ürünleri kullanıyor. Akriliklerde bulunabilecek potansiyel olarak toksik olan diğer kimyasallar , baş ağrısına, baş dönmesine ve tahriş olmuş gözlere, deri ve boğazlara yol açabilen toluen ve asetonitrildir .

Jel cila, akriliklerden daha güvenli ve daha sağlıklıdır ; ancak uzun süreli kullanım ve yanlış çıkarma ile tırnaklarınızı zamanla zayıflattığı gösterilmiştir . Cilayı tedavi etmek için bir UV lambası kullanma endişesi de vardır, ancak JAMA Dermatoloji’de yapılan bir 2014 araştırmasına göre , tırnak lambaları nedeniyle malign kanser riski düşüktür Sonuç olarak, sektördeki birçok insan, jel cilalarını lehçe ömrünü uzatmanın ve tırnakları güçlendirmenin bir yolu olarak tercih ediyor. Aprés Nail’in jel uzantılarını keşfettiğinde, müşterilerinin tırnaklarına uzunluk eklemenin yeni gidişatı olacağını biliyordu.

Goldstein, tırnak severler için daha sağlıklı bir seçenek olmanın ötesinde, jel tırnak uzantılarının uygulanması daha kolay ve daha hızlıdır. Farklı boyut ve genişliklerde çeşitli jel uçları olan bir kit içinde gelirler, böylece hangi tırnak tırnak ucunun kendi tırnaklarınıza en uygun olduğunu seçebilirsiniz. Farklı şekillerde gelirlerken – kare, yuvarlak veya stiletto – istediğiniz gibi kesebilir ve şekillendirebilirsiniz.

Şöyle çalışır: Jel uzantısını kendi çivinize uygulamak için kalın, berrak bir jelden oluşan ince bir tabaka kullanılır. Bunu yaptıktan sonra, çivi, jel tırnak uzatması üstte, LED ışığının altına yerleştirilir. Jel, LED ışığının altında sertleşen bir bağlayıcı görevi görür, böylece uzatma ve tırnağınız bir olur. Goldstein’a göre, şeffaf jel ürünü boşlukların herhangi birini doldurur ve jel tırnak uzantısını bir akrilik gibi daha güçlü hale getirir.

Jel Tırnak

Aprés’in web sitesine göre jel tırnak uzatmalarınız üç haftaya kadar sürebilir , ancak Goldstein, doğal tırnak büyümenize bağlı olarak jel manikürünün sürdüğü sürece sizi sürmesi gerektiğini söylüyor. Uzantılarınızı çıkarmaya hazır olduğunuzda, yapmanız gereken tek şey, jel cila çıkarmada olduğu gibi soyulmaya hazır olana kadar ıslatmak için folyo ve aseton kullanmaktır.

Jel Tırnak Kullanımı:

Başka bir artı? Jel tırnak uzantılarınızı boyamak için düzenli oje kullanıyorsanız, akrilik gibi doldurma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan bunları istediğiniz kadar çıkarabilir ve yeniden boyayabilirsiniz. Jel uzantılarınızın ömrünü, büyüdükçe kesip şekillendirerek evde koruyabilirsiniz.

Ancak Goldstein’ın jel tırnak uzantıları hakkında en çok sevdiği şey ne kadar doğal görünüyorlar. “Sonunda daha iyi görünümlü bir ürün – akriliklerden çok daha doğal görünüyor” diyor. Bu muhtemelen onları istediğiniz gibi şekillendirebilmeniz ve gerçek tırnaklarınız kadar ince hale getirebilmenizdir. Dahası, akriliklerin zamanla yaptıklarını kaldırmayacaklar, ellerinize daha az yapışkan görünecekler.

Goldstein jel tırnak uzantılarını uygulamayı bitirmeden önce, takıntılı olduğumu biliyordum. Akrilikler gibi güçlü ve dayanıklı hissettiler, ancak Goldstein’ın belirttiği gibi, daha ince ve daha doğal görünüyorlar – neredeyse kendi tırnaklarım gibi. Üstüne üstlük Goldstein, Espadrilles ve Coquillage’da Chanel La Vernis Longwear Tırnak Rengi’ni kullanarak muhteşem bir Yayoi Kusama’dan ilham alan tasarım yarattı . Minimalist bir ışıltı için bazı altın noktalar ekledi.

Tırnaklarımı nadiren evde yaparken (tırnak salonu dışında tırnakları eşit olarak boyamanın imkansız olduğuna ikna oldum). “jel tırnak uzatma işlemi o kadar basit görünüyor ki yapabileceğimden bile eminim. Onları kendim yapsam da olmasam da kiti yakındaki tırnak salonuma getirip bir teknisyenin yapmasını isteri. Bir şey kesindir – kesinlikle tekrar jel tırnak uzantıları alıyorum.

Jel Tırnak

Yalnızca Bustle’ın yayın ekibi tarafından bağımsız olarak seçilen ürünleri dahil ediyoruz. Ancak, bu makaledeki bağlantı aracılığıyla bir ürün satın alırsanız satışların bir kısmını alabiliriz.

https://www.salontercihim.com/