goz-makyaji-nasil-yapilir

Mükemmel ve Kusursuz Bir Göz Makyajı için 4 İpucu

Göz farı paleti, göz kalemleri, eyeliner, ultra teknolojik uzay üssü maskara ve görünümü güzelleştirecek diğer her şey. Bunların hepsini yalnızca ben merak ediyor olamam değil mi?

Doğal makyajdan dumanlı gözlere kadar, gözleri ön planda tutmak ve göz hatlarını geliştirmek her kadının arzusudur. Mükemmel göz makyajı, gözün derinliğini, göz renginin yoğunluğunu ve yüzün doğal güzelliğini vurgular. Kusursuz bir göz makyajı yapmak istiyorsan küçük sırları ve doğru ürünleri kaçırma. Deneyimin olmasa bile kıskanılacak bir göz makyajı yapacağına emin olabilirsin. 

Bu nedenle doğru kozmetik ürünlerini seçmek, bunları nasıl kullanacağını öğrenmek ve her durumda doğru göz makyajını yapmak için hayal gücünü serbest bırakmalısın. Hangi fırçayı ne zaman uygulamalı? Hangi göz farını uygulamalı? Bunları en ince ayrıntısına kadar öğrenmelisin. Merak etme bu yazımda bütün adımları kolayca öğreneceksin. Göz makyajı nasıl yapılır soruna hemen cevap alacaksın.

Sihirli Dokunuş: Maskara

Maskara. Namıdiğer rimel. Kuşkusuz o olmadan dışarı çıkmak bir çok kadın için imkansız. Yapılan araştırmalara göre de en sevilen makyaj malzemesi seçildi. Neden mi? Tek dokunuşla görünüşümüzü değiştirir de ondan. Burada önemli olan kirpiklerin için doğru olanı seçmektir.

  • Düz kirpikler ve küçük gözler için kıvrımlı maskara.
  • Uzun ve belirgin kirpikler için hacim kazandıran maskara.
  • Havuzda veya denizde bile mükemmel bir görünüm için su geçirmeyen (waterproof) maskara.

Maskara tipinin yanı sıra doğru uygulama tekniğini bilmek oldukça  önemlidir. Bakalım nasıl bir yol izleyeceğiz, hep birlikte okumaya devam edelim. Maskara uygulamadan önceki ilk adım, kirpikleri doğal bir şekilde ayırmak için üst göz kapağını yukarı doğru çekmek olmalıdır. Kusursuz bir sonuç için her zaman hızlı ve zikzak hareketlerle devam ettirmemiz gerek. Kirpik diplerine hacim kazandırmak oldukça önemlidir. Ardından dikey olarak uzatmak ve taramak için sürmeye devam et. Göz kapaklarını kirletmemek için en sevdiğin maskarayı daima aşağı doğru uygula.

Kalemlerin Süslü Atası: Kajal Göz Kalemi

Özellikle büyük gözlerde mükemmel bir etkisi olacaktır. Büyük göz makyajı için kullanabileceğiniz en doğru makyaj malzemesidir. Doğru tekniklerle ve makyajla küçük gözler bile büyütülebilir. Vazgeçilmez müttefikleri ise kıvrımlı kirpik, hacim veren rimel, jel eyeliner ve yoğun gölgeler yaratmak için kajal kalemdir. Ayrıca kaşlardan bahsetmedim diye sakın atladığımı düşünmeyin. Kaşlarınızı taramanız gerektiğini söylememe bile gerek yok artık. Kaşlarla bakışlarını tamamlamak için lütfen üzerine düşeni yap. Doğal kaş kemerini aydınlatmak ve kaldırmak için kapatıcı kullanabilirsin. Çok kalın olmayan bölgeleri kaş kalemi ile doldurabilirsin. Doğal bir etki istiyorsan, onları yumuşak bir şekilde tarayıp renklendir. Orantılı ve bakımlı bir şekil vermelisin. Renklerde aşırıya kaçma. Aksi takdirde sahte ve daha çok çizgi film gibi görünürler. Yüzünün hiçbir bölümü asla tam olarak aynı değildir. Bu nedenle iki kaşını aynı mükemmellikte oluşturmaya çalışma. Aksi takdirde sonuç biraz sahte ve oyuncak bebek gibi görünebilir.

Yeni Nesil Kirpik: Takma Kirpik

Her gün kirpik kıvırıcı aletini kullanarak kirpiklerimize işkence ediyoruz. Her zaman mükemmel, uzun, kalın, parlak ve kıvrımlı kirpiklere sahip olmak istiyoruz.  Bunun en kolay yolu takma kirpikler çok doğru bir seçim olacaktır. Kesinlikle bir profesyonel tarafından uygulanması gereken şerit veya tek kıllı kirpikler vardır. Hızlı ve pratik bir şekilde takıp çıkarabilmeniz için de şerit kirpikler mevcuttur. Göz şekline ve kesimine daha iyi uyum sağlayacak birçok tasarımda kirpikler vardır. Her zaman seni rahatsız etmeyen kirpikleri tercih etmen gerekir. Hafif olmalı ve gözünde pek hissetmemelisin. Ayrıca Kirpik yapıştırıcısı da olmazsa olmazdır. Her zaman hipoalerjenik ürünler kullanmaya özen göster.

Gökkuşağı Renkleri: Göz Farı

Profesyonel bir makyaj sanatçısı gibi hayal gücünü serbest bırak. Yeni nüanslar oluştur. Farklı göz makyajı modellerinde de deneyebilirsin. Göz farı için doğru rengi ve dokusunu seçmen gerek. Görünümünü geliştirmek için bu üç basit temel kuralı izle.

  • Kahverengi göz rengi için hangi farları kullanman gerek? Tüm renkler kahverengi gözlere çok iyi uyum sağlar. Ancak özellikle kahverengi, pembe, yeşil ve mor tonları daha uygundur. Görünümü vurgulamak ve gözleri geliştirmek için ise patlıcan, altın, bakır ve siyah renkler kullanabilirsin.
  • Yeşil göz rengi için hangi farları kullanman gerek?  Tuğla, bordo, erik, pembe ve mora meyilli göz farı seçmelisin. Evet, irisin tamamlayıcısı rengi olan mor, gözlerin yeşilini güçlendirerek onu daha da derin ve yoğun hale getirir.
  • Mavi göz makyajı için hangi farları kullanman gerek? Altın, turuncu, bronz ve hardal tonlarını kullan. Her zaman mavi rengin aksine görünümü iyileştirecek sıcak renkler kullan.

Göz Makyajı Çeşitleri  

Makyaj, bir kadının kişiliğinin önemli bir parçasıdır. Bu nedenle göz makyajı,  makyajın en önemli ruhudur. Doğru şekilde yapılmalıdır.

1. Doğal Göz Makyajı

Hemen hemen herkesin merak ettiği doğal göz makyajı nasıl yapılır sorusuna en net cevabı verdik. Bu sorunun en net cevabı, kajal ve ince bir eyeliner uygulaman doğal göz makyajına kesin çözüm olacaktır. 

Bu kısımda göz makyajı hafif yapılır. Doğal bir sonuç elde etmek istiyorsan hafif olmasına özen göster. 

 2. Parıltılı Göz Makyajı 

Bu stil, göz kapağı alanınıza ışıltılı göz farı veya parıltı uygulamayı içerir. Makyajı partiler için kullanabilirsiniz.

3. Kedi Göz Makyajı

Kedi gözü makyajı sana şık bir görünüm kazandıracak. 90’lı yıllardan beri moda. Göz kenarlarına yoğun bir eyeliner sürmen gerekiyor.

Bu stil, göz kapağı alanına ışıltılı göz farı veya parıltı uygulamayı içerir. Bu makyajı partiler için kullanabilirsin.

Dumanlı/Badem Göz Makyajı

Dumanlı badem göz makyajı uzun zamandır çok trend. Gözlerine siyah veya gri gibi daha koyu göz farı sürmen ve düzgün bir şekilde karıştırman gerekir.

Güzelliğe dair ihtiyacınız olan her şeye bir tıkla ulaşabilirsiniz https://www.salontercihim.com/