erkek-kuafor

Erkek Kuaför, Bayan Kuaföründen Daha Mı İyidir ?

Soru: Bayan kuaförler erkek kuaför lerden daha mı iyidir? Kadınların saçını kesmek ve şekillendirmek için. Kadın saç stilisti görmek daha mı iyi?

Cevap: Herhangi bir profesyonelin yetenekli yeteneklerini yalnızca cinsiyetine göre ölçmenin bir yolu yoktur; Doktor ya da kuaför düşünmeniz fark etmez.

Bir kişinin cinsiyetinin, işini ne kadar iyi ya da kötü yaptıklarıyla pek ilgisi yoktur, bu yüzden, olası bir kuaförünü açıkça cinsiyetlerine dayandırmaya çalışmanın çok kötü ve yanlış bir fikir olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen sonunda kendiniz için yanlış kuaförü seçmeyeceksiniz; Ayrıca şüphesiz kuaförü ve sürecin parçası olabilecek herkesi rahatsız edeceksiniz.

Kuaförlükte hangi cinsiyetin daha iyi olacağını belirlemek için pratik bir kural yoktur. Kesinlikle en iyi ünlü kuaförlerden bazıları erkeklerdir, ancak mesleğin bir bütün olarak hala kadınlar tarafından domine edildiği görülmektedir. Bunun nedeni muhtemelen kuaförlüğün kadınlar için bir alan olduğu şeklindeki kolektif anlayıştan kaynaklanıyor.

Erkek Kuaför

Erkek Kuaför:

Kızlar ayrıca büyüdükçe saçlarını denemek için çok daha fazla zaman harcamaya eğilimlidirler, bu nedenle mesleğe karşı ortalama bir erkek veya genç erkekten çok daha doğal bir eğilime sahiptirler. Yine de, ortalama bir erkek, ortalama bir kadından daha iyi gelişmiş mantıksal düşünme süreçlerine sahip olma eğilimindedir, yani şekiller, formlar ve mükemmel açı veya çizgiler hakkında daha sıkı bir kavrayışa sahiptirler. Erkeklerin okul çağında bile daha iyi matematikçiler olma eğiliminin nedeni budur.

Mantıksal süreçleri sağlam bir kavrayış, otomatik olarak, mükemmel simetrik veya asimetrik bir kesimin açılarının ve çizgilerinin bir kuaför için ikinci doğa olacağı anlamına gelmelidir. Bu nedenle erkek kuaför lerin doğal mantıksal düşünme yetenekleriyle ilgili bir avantaja sahip olduğu söylenebilir. Mesele şu ki, kuaförünüzü bay / bayan kuaför olmasına göre seçmemelisiniz, çünkü bu alakasız.

Sizin için mükemmel olacak bir kuaför arıyorsanız, yapmanız gereken ilk şey saçı size gerçekten çok yakışmış birini aramaktır. Rengi, kesimi ve stili size mükemmel görünen birini (sokaktaki tamamen yabancı biri bile) arayın. O kişiye saçını hangi salonda kestirdiğini ve stilistin adını sor. Ya stilistin kişiliği vb. Hakkında bir fikir edinmek için önce bir yıkamaya ve üflemeye gidebilir ya da hemen işe koyulabilir ve en baştan bir kesim, renk ve fön için gidebilirsiniz.

Erkek Kuaförİkinci senaryoyu tercih ederseniz, bu kuaförle gerçekten iyi bir şekilde bir araya gelmeniz için tüm unsurların orada olup olmadığını hemen anlayacaksınız. Bununla, kişiliğinin, yöntemlerinin ve tekniklerinin nihai kuaförde önemli bulduğunuz her şeye uyup uymadığını kastediyorum.

Dolayısıyla sonuç olarak; Kuaför adayının cinsiyetini özellikler listenizden tamamen çıkarmanızı ve saçınızı nereden ve kim tarafından kestireceğinize kararınızı sadece söz konusu kuaförün kişiliği, yeteneği, niteliği ve tecrübesine dayandırmanızı öneririm.