eller-icin-10-basit-guzellik-ipuclari

Eller için 10 Basit Güzellik İpuçları

Ellerimiz işlerin çoğunu gerçekleştirmek için kullanıldığından, güzel ve pürüzsüz görünmek için şımartıcı ve rahatlatıcı olmalılar! Listelenen bu güzel görünümlü eller almak için on emin atış yolları vardır. Burada size evde kolayca takip edebileceğiniz en basit ve en iyi Güzellik İpuçları sunuyoruz.

Güzel ve yumuşak eller elde etmek için izlemeniz gereken temel adımlara buradan göz atın.

eller

1. Ellerinizi nemlendirin:

Kaliteli bir el nemlendiricisi kullanın ve iyice yıkadıktan sonra günde en az üç kez ellere uygulayın. Yaz aylarında yağsız bir nemlendirici kullanın ve kış aylarında vücut yağı gibi daha ağır bir şey tercih edin. Kışlar cildi kurutmaya meyillidir, bu nedenle ekstra nemlendirme ile yapabilirsiniz.

2. Ellerinizi şımartın:

Ayda en az bir kez manikür yapın. Bir manikür ile eller temizlenir, pul pul dökülür ve masaj yapılır. Ellerinizin aldığı kapsamlı bir besindir.

3. Ellerinizi yıkayın:

Ellerinizi yıkarken, yıl boyunca ellerinizi ılık suda yıkadığınızdan emin olun. Çok sıcak su veya çok soğuk su cilde zarar verme eğilimindedir. Asla normal bulaşık sabunu kullanmayın, çünkü cilt üzerinde serttir ve cildi kolayca kurur.

4. Fırçalayın:

Ölü ciltlerden kurtulmak için ellerinizi haftada en az bir kez iyi bir peeling maddesi ile silin. Bir tane almak için zaman yok mu? Evde bir tane yap. Her bir şeker ve zeytinyağından bir çay kaşığı alın ve yarım limon suyuyla iyice karıştırın. Farklı bir şey denemek istiyorsanız, en sevdiğiniz EO’nun bir damla ekleyin ve işiniz bitti! Evinizde peeling ovma hazır.

İpucu: Bu ovmayı zeytinyağı olmadan da kullanabilirsiniz. Yağı kullandıysanız, ellerinizi yumuşak bir sabun ve ılık su ile yıkayın. Zeytinyağı olmadan kullandıysanız, ellerinizi ılık suda durulayın ve kurulayın.

eller

5. Masaj:

Nemlendiricinin iyiliğini emmek için geceleri ellerinize en az beş dakika boyunca masaj yapın. Çok kaba eller için, nemlendiricinizi gece boyunca korunmaları için biraz Vazelin ile karıştırın.

6. Ellerinizi koruyun:

Bulaşıkları yıkarken, bahçecilik yaparken veya elinizin kimyasallar, gres veya kir ile etkileşime girmesini sağlayan herhangi bir angarya yaparken, ellerinizi korumak için lastik eldiven giydiğinizden emin olun.

7. Dosya ve Kes:

Tırnaklarınızı dosyaladığınızda, tahterevalli eyleminden ziyade bir yönde dosyalayın. Bir tahterevalli hareketi çivi katmanlarını ayırabilir ve su bu tırnak katmanları arasında yol bulursa, tırnak soyulmasına neden olabilir. Tırnaklarınızı en az iki haftada bir veya gerektiği gibi kesin.

8. Tırnaklarınızı boyayın:

Tırnaklarınızı boyaırken, tırnaklarınızın lekelenmemesi için daima bir taban kat kullanın. Bir taban kaplama kullanmak da ojenin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır.

9. Tırnak etlerinizi koruyun:

Kütiküllerin kurumasını veya kurumasını önlemek için kaliteli bir kütikül kremi veya yağı kullanın. Evde yapabileceğiniz bir alternatif mi arıyorsunuz? Haftada en az iki kez gece birkaç damla gliserin uygulayın ve sabahları ılık suyla yıkayın. Daha yumuşak ellerle uyanacaksınız.

eller

10. Doğru yiyin:

Ne yediğiniz çok önemlidir. Proteinler, B Vitamini, E Vitamini takviyeleri, sağlıklı, güçlü tırnaklar almak ve ellerinizi esnek ve yumuşak tutmak için diyetinizin bir parçası olmalıdır.

Eller için güzellik ipuçları hakkındaki yazımızı beğeneceğinizi umuyoruz. Lütfen görüşlerinizi bize bildirin.

https://www.salontercihim.com/