dudak-dolgusu-nedir

DUDAK DOLGUSU:AMELİYATSIZ ESTETİK

    Dudaklar, yüzümüzde en çok dikkat edilen, en çarpıcı alandır. Aslında insanların, özellikle kadınların en çok istediği konulardan biri dudak yapısını şekillendirmektir. Kimse dudak yapısından çoğu zaman memnun değil. Kimi insanlar doğuştan dolgun dudaklara sahip, kimileri ise daha ince dudaklara sahip. Dolgun dudaklara sahip olan insanlara halk arasında şanslı deniyor. Dudaklarımızı acısız bir şekilde daha dolgun göstermek adına çeşitli rujlar kullanırız. Aynı zamanda daha canlı bir dudak görünümüne sahip olmak içinde binlerce renkte ruj, dudak kalemi gibi materyaller kullanırız. 

 Dudak Dolgusu Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gereken 3 Önemli Madde

1. Doktorunuza Karar Vermeden İyi Araştırın!

   Estetik konusunda uzmanlaşmış bir Cerrah ya da Dermatolog araştırması içerisine girin. İyi bir doktor, dudaklarınızın güzel görünmesi için elinden geleni yapacaktır. Doktorunuz, dudaklarınızın doğal görünmesini ve gülümsemenizin dengesini sağlamalıdır. 

2. Dolgu Türünüze İyi Karar Verin Ve Ne Kadar Doldurulması Gerektiğini Dikkatli Seçin! 

   Yaklaşık 10 yıl önce tek dolgu türü kolajendi. Şimdi ise birçok çeşit var. En yaygın olanları kesinlikle benimde tavsiye ettiğim Juvederm, Restylane ve Hyaluronik Asit dolgu maddeleridir. 

Dolgun bir dudak için, Juvederm’i deneyebilirsiniz. Daha doğal bir görünüm için ise Restylane mükemmel bir seçenek olacaktır. 

3. Dolgu Maddelerinin Risklerini İyi Araştırın! 

   Dolgu maddelerinin alerjik riski vardır. Enfeksiyona yol açabilir. Dudaklarınız uçuk çıkarmaya müsaitse dolgu maddeleri bu durumu tetikleyebilir. Dudak dolgusu işleminden önce uçuk kremi kullanmayı ihmal etmeyin.

Dudak Dolgusu Çeşitleri Nelerdir?

    Dudak dolguları, kalıcı ve geçici dudak dolgusu olmak üzere 2’ye ayrılır. 

Kalıcı dudak dolgusu işleminde dudaklara silikon uygulanır. Geçici dudak dolgusu işleminde ise dolgu maddeleri kullanılır. 

1. Venüs Dudak Dolgusu

 Adını güzellik ve aşk tanrıçası Venüs’ten alır. Daha doğal ve sade bir görünüme sahiptir. Daha çok ince yüz yapısına sahip insanlar tercih eder. 

2. Eros Dudak Dolgusu

 Eros adını, aşk tanrıçasından alır. Bu işlemde amaç, dudağın yukarı kısmında yer alan Eros yayı adı verilen kısmın dışa doğru kıvrılmasını amaçlamaktır.

3. Afrodit Dudak Dolgusu

   Adını güzellik tanrıçası Afrodit’ten alır. Dolgun bir dudak yapısına sahip olmak isteyen insanlar tercih edebilir. 

4. Hera Tipi Dudak Dolgusu 

Adını evlilik tanrıçası Hera’dan alır. Simetrik, canlı bir dudak yapısına sahip olmak isteyenler için mükemmel bir tercih olacağına eminiz. 

5. Russian Lips 

    Russian Lips, Rus dudak dolgusu diye tabir edilir daha çok. Rus dudak dolgusunun diğer dudak dolgularından en büyük farkı dudaklarınızın çerçevesini belirginleştirmemesidir. 

6. Baby Dudak Dolgusu

   Yaş aldıkça malesef dudaklar hacmini kaybeder. Renk eşitsizliği, dudak etrafındaki çizgilerin belirsizleşmesi, ortaya çıkan sorunlardan bazılarıdır. Baby dudak dolgusu, dudağa eski hacmini kazandırır ve bebeksi bir dudak yapısına sahip olmanızı sağlar. 

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

   Dudak dolgusu işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu, yüzün yapısını değiştirmeden en uygun şekli belirlemek olmalıdır. Dudak dolgusu işlemine başlamadan en az 35 dakika öncesinde dudak bölgesine anestezik bir krem uygulanır. Amaç, işlemin daha acısız olmasını sağlamaktır. Sonrasında Uzman Doktorlar veya Dermatologlar tarafından tercih edilen dolgu maddesi iğne yardımı ile enjekte edilir. Dolgu maddesi dudağın ihtiyacı olan en uygun kısımlara enjekte edilir. Her yere uygulanmamalıdır. Bu durumda dudak dolgusu çok acıyor mu? gibi sorular aklınıza gelebilir. Kişiden kişiye acı hissi değişir. Kullanılan anestezik kremin asıl amacı da acı hissini en aza indirmektir. 

Dudak Dolgusu Hakkında Merak Edilen Sorular  

Dudak Dolgusu Kaç Ay Kalıcı?

   Kullanılan dolgu maddelerinin kalıcılığı yaklaşık  6-12 ay kadardır. Dolgunun kalıcılığı, kişinin çevresel yaşantısına, mimiklerine göre değişiklik gösterir. Düzenli dudak dolgusu işlemi yaptıran kişilerde kalıcılık oranı her zaman daha yüksektir. 

Dudak Dolgusu Fiyatları?

   2022 yılında 1 ml  dudak dolgusu fiyatları 1000₺ ile 4000₺ arasında değişkenlik gösterir.

Herkes için 1 ml uygulanmayabilir. 0.5 cc lik işlemlerde uygulanır. Kişiden kişiye değiştiği  fiyatlarda farklılık olabilir. 

   İlginizi Çekebilir; Dudak dolgusu işleminde dikkat etmeniz gereken en önemli konunun Uzman bir Doktor veya Dermatolog araştırması olduğunu belirtmiştik. Günlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan Salon Tercihim’de bulunduğunuz ili seçerek, şehrinizdeki en iyi Dermatologların listesi karşınıza çıkacak. Bu sayede günlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan kolayca ihtiyacınız olan bütün işlemleri görebileceksiniz. Üstelik Salon Tercihim üzerinden bir tıkla randevunuzu oluşturabilirsiniz. Fiyat araştırması yapabilir, yorumlara bakarak fikir sahibi olabilirsiniz. Salon Tercihim ile en hızlı randevu bir tık uzağınızda.