dogal-guzellik-icin-temel-bilgiler

Doğal Güzellik İçin Temel Bilgiler ?

Sağlıklı, parlak bir cilt için bu doğal güzellik özelliklerini keşfedin. Cadı fındığı ve elma sirkesi eski moda gelse de, bu temel cilt bakım ürünleri sadece sizin için iyi değildir, aynı zamanda cüzdanınızda da kolaydır.

Genellikle, farklı ürünler farklı cilt tiplerine, yaşlara ve endişelere uygundur. Ancak zamanın testini yapan ve hemen hemen herkes için çalışan bazı basit ürünler var. Ayrıca, sayısız şekilde kullanılabilirler. Bu gerçekten şaşırtıcı doğal güzellik şartları sizi hayal kırıklığına uğratmayacak.

Tatlı badem yağı

Badem çekirdeklerine basılarak yapılan tatlı badem yağı, kozmetikte bir bileşen olarak yaygın olarak kullanılır, ancak kendi başına topikal olarak da kullanılabilir. Tatlı badem yağının yemek pişirmede kullanılan badem yağı ile aynı olmadığını unutmayın.

Doğal

Yararları

Tatlı badem yağı, kolayca emilen ve cilt sağlığını destekleyen hafif bir cilt nemlendiricisidir. Leke eğilimli ciltler için de uygundur, çünkü gözenekleri tıkamaz.

Bu nasıl kullanılır

Hafif bir nemlendirici olarak kullanın

Hafif, besleyici bir nem artışı istediğinizde yüz cildinize veya vücudunuza masaj yapın.

Tırnaklarınıza biraz parlaklık verin

Evde manikür veya pedikür yapıyor musunuz? Cilayı atlayın ve dosyalama ve parlatma işleminden sonra tırnaklarınıza ve kütiküllerinize tatlı badem yağı çalıştırarak tırnaklarınıza doğal bir parlaklık verin.

DIY saç yağı yap

Çaresizce ihtiyaç duyulan kışın nemi geri kazandırmak için elleriniz arasında birkaç damla çalışın ve saçlarınızı nazikçe pürüzsüz hale getirin.

Hindistancevizi yağı

Tatlı badem yağının aksine, cilt için kullanılan hindistancevizi yağı, yemek pişirmek için kullanılanla aynı yağdır. Hindistan cevizi ağaçlarının meyvesinden yapılır – elbette hindistancevizi.

Yararları

Hindistan cevizi yağı, kuru cildi beslemeye yardımcı olan birinci sınıf bir nemlendirici maddedir.

Bu nasıl kullanılır

Vücut nemlendiricisi olarak kullanın

Bazı insanlar hindistancevizi yağını yüz için çok zengin bulurken, ideal bir vücut nemlendiricidir. Tıraştan veya kuru dirseklerden sonra bacak gibi kavrulmuş kış cildine masaj yapın.

Ayaklara biraz gecede aşk ver

Hindistan cevizi yağını yatmadan önce ayaklarınıza masaj yapın ve ardından çoraplarla örtün. Yumuşak, pürüzsüz ayaklara uyanın.

Makyajı kaldır

Hindistan cevizi yağını doğal, ucuz bir makyaj temizleyici olarak kullanın.

Lavanta yağı

Lavanta yağı lavanta çiçeğinden çıkarılır. Herhangi bir uçucu yağ gibi, güçlüdür ve herkes için değildir. Uçucu yağlar her zaman su veya taşıyıcı yağ ile seyreltilmelidir; tam dozajları belirlemek için şişenin özel talimatlarını kontrol edin. Ayrıca, hamile veya emziren kadınlar ve çocuklar, uçucu yağları kullanmadan önce bir sağlık uzmanıyla görüşmelidir.

Yararları

Birçoğumuz lavanta, poşet ve potpuri’de kullanılan kurutulmuş, kokulu mor çiçek olarak bilinir. Bu çalışkan çiçeğe daha fazla kredi verme zamanı! Lavanta esansiyel yağı, akne ile savaşmaya yardımcı olabilecek antiseptik özelliklere sahiptir ve kokusunun gevşemeyi teşvik ettiği düşünülmektedir.

Bu nasıl kullanılır

Banyo yap

En sevdiğiniz taşıyıcı yağ ile birkaç damla karıştırarak ve ılık banyo suyuna ekleyerek sakinleştirici bir banyo yapın. Ayak banyosu için her birinin miktarını azaltın.

Nemlendirici olun

Hafifçe nemlendirilmiş bir nemlendirici veya masaj yağı için tatlı badem yağına birkaç damla karıştırın.

DIY buhar tedavisi deneyin

Evde rahatlatıcı bir yüz bakımı için, 3 bardak (750 mL) sıcak suya 2 ila 4 damla ekleyin ve nefes alın (ancak kendinizi yakmamaya dikkat edin).

Yatıştırıcı bir cilt spreyi oluşturun

Bir sprey şişesinde birkaç damla su ile karıştırın ve yüzünüze buğulanın. Başka esansiyel yağlar da ekleyebilirsiniz.

elma sirkesi

Elma sirkesi fermente edilmiş elma suyudur. Sadece tariflerde lezzetli ve sağlıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda bu sirke potansiyel güzellik faydaları için de tanınmaktadır.

Yararları

Birçok kişi saçlarında elma sirkesi kullanarak yemin ediyor. Asiditesinin şampuanlamadan sonra saçın pH’ını dengelemeye yardımcı olduğu ve her ipliği parlak ve pürüzsüz bıraktığı söylenir. Ayrıca antifungal özelliklere sahiptir.

Bu nasıl kullanılır

Günlük saç kremi olarak kullanın

Bir çorba kaşığı elma sirkesini bir bardak suyla karıştırın ve şampuanladıktan sonra saçlara durulayın.

Ara sıra “parlatıcı” olarak kullanın

1/4 bardak (60 mL) sirkeyi 16 bardak (4 L) suyla karıştırın. Her iki haftada bir, yıkandıktan sonra saça uygulayın ve daha sonra soğuk su ile durulayın. (Bu tarifin altı aylık bir raf ömrü vardır.)

Doğal
Ayak banyosu olarak deneyin

1 su bardağı (250 mL) sirkeyi 4 su bardağı (1 L) suyla seyreltin. Elma sirkesinin ayaklardaki bakterileri nötralize etmeye, kokularını gidermeye yardımcı olduğu düşünülür ve ayrıca mantar enfeksiyonlarıyla mücadeleye yardımcı olabilir.

Cadı fındığı

Bu garip ses veren ürün gerçekten sadece çalı gibi bir bitkidir. Bitkiyi suda kaynatmak cadı fındığı dediğimiz şeyle sonuçlanır. Topikal olarak kullanılmalıdır.

Yararları

Cadı fındığı akne karşıtı ve sıkılaştırıcı özelliklere sahiptir, ancak aynı zamanda cilt üzerinde yatıştırıcıdır – leke ile mücadele eden ürünler için nadirdir. Ayrıca antioksidan özelliklere sahiptir ve cildin fotoya karşı korunmasına yardımcı olduğu düşünülmektedir – yani sadece leke eğilimli için değildir.

Bu nasıl kullanılır

Toner olarak kullanın

Temizleme ve nemlendirme arasında, makyaj izlerini gidermek ve cildi yenilemek için pamuklu bir ped üzerine cadı fındığı uygulayın.

Leke tedavisi için cilde uygulayın.

Küçük cilt tahrişine veya yaralanmalarına uygulayın.

Bebek bezi döküntülerini yatıştırmaya yardımcı olun

Cadı fındığının cilt tahrişlerine ve bebek bezi döküntülerine yardımcı olduğu gösterilmiştir.

https://www.salontercihim.com/