cilt-icin-dogal-10-ipucu

Cilt Bakımı için Doğal İpuçları Ve Yapılmayacaklar

Gece geç saatlerde sabahları koyu halkalar oluşur . Yaklaşan bir partiniz var mı?  Bekle, ben bir yardımcıyım. Evet evet, temel tekniklerin farkındayız… Temizleyici-Toner-Nemlendirici. Göze çarpan her yeni yüz yıkama, güneş koruyucu, yaşlanma karşıtı krem ​​deniyoruz. Kuru cilt ve ölü cilt, yağlı cilt ve düzensiz cilt yeterli değilse – artık karma cildiniz var! Ve güzel bir cilt bakımı elde etmek için güneşin altında bir şey denemeye çok istekliyiz. Ama bu bir gecede gerçekleşecek bir şey değil.

Cilt

Her zaman istediğiniz kusursuz, lekesiz ve akne içermeyen cilt bakımı artık bir hayal değil, bir gerçekliktir. İşte yüzünüzün her zaman istediğiniz parıltıyı alması için bazı parlak güzellik ipuçları. Güzellik sırlarımıza göz atın, cilt bakımı sorunlarınızla başa çıkın ve doğal olarak güzel bir cilt elde etmek için numaralarımızı düzenli olarak takip edin. Heyecanlı, mutlu veya stresli, sizi ön plana atan yüzünüzdür. Parlayan bir cilde nasıl sahip olabileceğinizi hiç merak ettiniz mi? Lekeleri uzak tutmak ve doğal güzelliğinizi arttırmak için uzman cilt bakımı ipuçlarını topladık. Yoğun cilt bakımı için zamanınız olsun ya da olmasın, temel bilgileri kullanarak kendinizi şımartın.

Güzel Cilt için Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

1. Altın Kural Yapın: Uyumadan önce daima makyajınızı çıkardığınızdan emin olun (ve her zamandan kastediyoruz) . Cildin bir gece nefes alması gerekir. Ve makyaj bunu önler, çünkü gece boyunca bırakmak gözenekleri tıkar ve bu da lekelere ve / veya siyah noktalara neden olabilir. Makyaj temizleyiciniz yok mu? Sadece bir pamuk ped üzerine biraz zeytinyağı koyun ve makyaj ve kirden kurtulmak için yüzünüze hafifçe masaj yapın.
Eksfoliyasyonun vazgeçilmez olduğunu unutun. Haftada en az bir veya iki kez, ölü cilt katmanlarını çıkarmak için cildinizi pul pul dökün, daha sağlıklı bir parlaklık ve daha parlak bir cilt bıraktığınızdan emin olun. Cevizlerde bulunan antioksidanlar kiri gidermeye ve parlak cildi desteklemeye yardımcı olduğundan cildinizi pul pul dökmek için toz formunda yoğurtlu bir ceviz macunu da uygulayabilirsiniz.

Cilt

2. Güneş ve Cilt Bakımı

Hem UVA hem de UVB ışınlarını engelleyen en az 15 SPF’li güneş kremi uygulayın. Ömür boyu güneşe maruz kalma kırışıklıklara, yaşlılık lekelerine ve diğer cilt bakımı sorunlarına neden olabileceğinden, cildinizi güneşten korumanız gerekir . 

 Güneşli veya dışarıda soğuk olsun (bahane yok) güneşten koruyucuyu her zaman kullanın . Bir plaja veya kar veya buz gibi yansıtıcı yüzeylerin etrafında gidiyorsanız, cildinizi en az 30 SPF’li güneş kremi ile köpürtün.

3. Ne Yerseniz Onu Yakarsınız

Tabağınıza ne koyduğunuzu not edin. Taze meyveler , yeşillikler, yeterli protein ve vitaminler yiyin . C vitamini bakımından zengin, yağ ve şeker oranı düşük bir diyet parlak cildi teşvik eder . İnsülin seviyelerini düşürebilen ve hücrelerin sağlıklı bir dengeyi korumasına izin veren düşük şekerli bir diyet düşünün . Baharatlı ve fermente gıdalar, tuz, turunçgiller, kızarmış yiyecekler yemeyin. Bunun yerine, pirinç, yulaf ezmesi ve elma püresi gibi yumuşak gıdaları tercih edin”.

4.Ter atın!

Düzenli egzersiz yapın. Koşu ve yoga vücudunuza gerekli kan dolaşımını sağlar ve ayrıca tüm vücudunuzun temizleme işlemini hızlandırır. Egzersiz yaptıktan sonra yüzünüzde bir parıltı göreceksiniz. Zamana karşı yarışıyor musunuz? Sadece blok etrafında tempolu bir yürüyüş yapın.

Egzersizden önce ve sonra cilt bakımı atlamayın . Dışarı çıkmadan önce yağ üretimini en aza indirmeye yardımcı olmak için bir toner uygulayın. Sonra pul pul dökün ve cildi nemlendirmek için shea yağı veya zeytinyağı uygulayın.

Cilt

5. Güzellik Uykusu

Her gece en az 8 saat uyumaya çalışın . Yeterince uykunuzu almazsanız, cildiniz tıpkı sizin gibi yorulur – sarkar ve kırışıklık oluşur. Bu yüzden riske atmayın. Cildinizi doğal olarak yatıştırmak ve iyileştirmek için yüzünüze haftada iki veya üç kez bal da uygulayabilirsiniz.

Yatmadan önce yüzünüzü yıkamayı ve nemlendirmeyi unutmayın , diyor Max Rahul Hastaneler Dermatolog Dr. Rahul Nagar. “Kuru ciltler için alkolsüz daha hafif temizleyiciler kullanın. Çok fazla nemlendirici uygulayın ve cildi aşırı derecede kuruduğundan sıcak sudan kaçının.